Dach
ocieplenie poddasza Wrocław

Struktura i ocieplenie zadaszenia - istotny element w toku budowy domu

Na obecną chwilę każdy marzy o własnym domu. Wiele osób chce mieć miejsce, w którym zdoła cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i nade wszystko wypocząć po dręczącym dniu pracy. Może być to na pewno przyczyną powstawania tak licznych osiedli domków jednorodzinnych.
lampy

Jakim sposobem wybrać dobry projekt domu?

Czym się kierować: bryłą domu, kalenicą, liczbą przyszłych lokatorów czy zaplanowanym tarasem? Rozpatrzmy parę istotnych materii dla budownictwa jednorodzinnego.


Jakim sposobem wybrać dobry projekt domu?

Współcześnie na rynku jest dostępnych paręnaście tysięcy gotowych projektów.
kształtki dachowe

Kształtki dachowe ze styropianu oraz wełniane - jakie dokładnie posiadają właściwości oraz po co je ogólnikowo używać?

Jak sama nazwa pokazuje, wspomniane w tytule "kształtki" używa się na dachach, jednak po co? Jaki dokładnie posiadają one cel? Czy łatwo się je montuje? Na jaki rodzaj dachu bywają najbardziej odpowiednie? Jakie dokładnie są odmiany tych "kształtek"? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej bez dosłownie żadnego problemu dowiesz się z naszego nowego felietonu!
Hydraulik w pracy

Usługi hydrauliczne we Wrocławiu

Budowa domu to przedsięwzięcie potrzebujące znacznego udziału finansowego, energii a także czasu. Budynek to nie tylko dach oraz mury, lecz również coś niewidocznego z zewnątrz jak również słabo dostrzegalnego w środku, czyli instalacje sanitarne. To pojęcie niezwykle obszerne. Nie chodzi bowiem wyłącznie o doprowadzenie wody, czy odprowadzanie ścieków.
dom z dachem dwuspadowym

Ciekawe idee na projekt domu

Współcześnie rosnąca liczba osób decyduje się na budowę swojego własnego domu. Z tego powodu niezbędne stają się inwestycje głównie w takie rozwiązania jak chociażby dom parterowy projekt.
wnętrze

Marzeniem wielu osób jest posiadanie swojego domu - pragną na tym skrawku ziemi wychować swe dzieci

Wybudowanie własnego domu to piękny plan. Jest jednak dość ciężki w realizacji z powodów finansowych. Nie ma się co okłamywać - budowa domu to niezwykle drogie przedsięwzięcie.
nowoczesny dom

Gdzie szukać nietuzinkowych projektów budynków?

Od wielu lat sporo dyskutuje się o ochronie środowiska oraz oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu zauważyć można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.
prace remontowe

Podczas robót remontowych stosuj tylko pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależny bywa wynik działań

W sytuacji, jeśli planuje się wykonać remont, należy pamiętać o zakupie dobrej klasy materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, bo od klasy zastosowanych artykułów uzależniony bywa ostateczny efekt prac. Już w momencie planowania prac, należy rozejrzeć się za potrzebnymi towarami, żeby zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Bez względu na to, czy kupuje się materiały wykończeniowe czy narzędzia, najlepiej wybierać pewne rozwiązania.
budowa domu

Jakie są znaczące elementy przy doborze fasady domu?

Przy budowie budynku niezwykle ważny jest dobór elewacji i pokrycia dachowego. W związku z tym wybór kolorystyczny towarów na nadzwyczaj wyeksponowane fragmenty domu, to wyzwanie dla konstruktorów. Ogromny asortyment barw tworzyw budowlanych osiągalnych na rynku zupełnie nie upraszcza kwestii.
nowy dom

Niskim kosztem i poprawnie? Wybór projektu domu do budowy

Pytanie jaki rodzaj domu postawić stawia sobie co roku coraz więcej prywatnych inwestorów. Jest to wszak decyzja, która będzie rzutować na paręnaście, jeżeli nie na kilkadziesiąt następnych lat naszego życia. Wybierając projekt, niektórzy sugerują się kosztami, inni aspektami wizualnymi, a jeszcze inni jego praktycznością. Bezspornym jest stwierdzenie, że idealna integracja wymienionych wcześniej cech jest najbardziej korzystna jeśli chodzi o nasze przyszłe domostwo.
1 2