Dach
nowy dom

Niskim kosztem i poprawnie? Wybór projektu domu do budowy

Pytanie jaki rodzaj nieruchomości postawić stawia sobie każdego roku coraz więcej samodzielnych inwestorów. Jest to wszak decyzja, która będzie wpływać na kilkanaście, jeśli nie na kilkadziesiąt następnych lat naszego życia. Przy wyborze projektu niektórzy sugerują się kosztami, inni aspektami wizualnymi, a jeszcze inni jego funkcjonalnością. Bezspornym jest twierdzenie, że optymalna integracja tych trzech czynników jest najbardziej korzystna jeśli chodzi o nasze przyszłe miejsce zamieszkania.
małe łazienki slider

Którą blachę warto kupić, kiedy konstruuje się dach?

Gdy jesteś w trakcie budowania lub remontu domu jednorodzinnego, być może poszukujesz dobrego surowca na pokrycie dachowe. Często korzystnym rozwiązaniem jest użycie blachy trapezowej, płaskiej albo blachodachówki czy płytek dachowych.

Ekologia w domu i firmie, innymi słowy łatwe metody na zminimalizowanie zanieczyszczenia otoczenia

Na obecną chwilę na ekologię kładzie się nadzwyczaj wielki nacisk w wielu mediach. Segregacja śmieci lub organizowanie kompostowników to w wielu domach jedne z podstawowych zastosowań dobrych dla środowiska.
kształtki dachowe

Kształtki dachowe ze styropianu oraz wełniane - jakie dokładnie posiadają właściwości oraz po co je ogólnikowo używać?

Jak samo nazewnictwo pokazuje, napomknięte w tytule "kształtki" używa się na dachach, jednak po co? Jaki dokładnie mają one cel? Czy prosto się je zamontowuje? Na jaki dokładnie rodzaj dachu są najbardziej odpowiednie? Jakie dokładnie istnieją odmiany tych "kształtek"? Te wszystkie rzeczy i znacznie więcej bez dosłownie żadnego problemu możesz dowiedzieć się z naszego całkiem nowego artykułu!
prace remontowe

Podczas robót remontowych stosuj tylko pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależny bywa wynik działań

W przypadku, gdy zamierza się przeprowadzić remont, należy pamiętać o kupnie wysokiej klasy materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, bo od klasy użytych artykułów zależny bywa finalny efekt działań. Już na etapie planowania prac, należy rozejrzeć się za wymaganymi towarami, żeby zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nieważne, czy kupuje się materiały wykończeniowe czy narzędzia, najlepiej wybierać pewne rozwiązania.
nowoczesny dom

Gdzie szukać nietuzinkowych projektów budynków?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska i sposobach oszczędzania energii, co dostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.
Murowanie ścian

Wielkie zalety estetyczne, także techniczne cegły

Budowa domu to wyzwanie dla wielu ludzi, którzy zdecydowali wybudować własny dom. Model domu z reguły ustala, w której technologii winien on zostać skonstruowany. Toteż na samym początku planowania inwestycji trzeba wybrać pasujący nam półprodukt na budowę domu.
Hydraulik w pracy

Usługi hydrauliczne we Wrocławiu

Budowa domu to działanie potrzebujące ogromnego wkładu finansowego, energii a także czasu. Budowla to nie tylko dach i mury, lecz dodatkowo coś niewidzialnego z zewnątrz i słabo zauważalnego wewnątrz, czyli instalacje sanitarne. To pojęcie niesłychanie szerokie. Nie chodzi bowiem wyłącznie o doprowadzenie wody, czy odprowadzanie ścieków.
wnętrze

Marzeniem wielu osób jest posiadanie swojego domu - pragną na tym skrawku ziemi wychować swe dzieci

Postawienie swego domu to piękny pomysł. Jest jednak stosunkowo trudny w wykonaniu z powodów finansowych. Nie ma się co okłamywać - budowa domu to niezwykle drogie marzenie.
dom z dachem dwuspadowym

Ciekawe idee na projekt domu

Aktualnie rosnąca liczba osób wybiera budowę swojego własnego domu. Z tego powodu niezbędne stają się inwestycje głównie w takie rozwiązania jak chociażby dom parterowy projekt.
1 2