Woda
Hydraulik w pracy

Usługi hydrauliczne we Wrocławiu

Budowa domu to działanie potrzebujące ogromnego wkładu finansowego, energii a także czasu. Budowla to nie tylko dach i mury, lecz dodatkowo coś niewidzialnego z zewnątrz i słabo zauważalnego wewnątrz, czyli instalacje sanitarne. To pojęcie niesłychanie szerokie. Nie chodzi bowiem wyłącznie o doprowadzenie wody, czy odprowadzanie ścieków.
mieszkanie w lofcie

Niesamowite i najnowocześniejsze urządzenia do domów

Od jakiegoś już czasu słyszymy o tym jak istotne są odnawialne źródła energii. Jednak brakuje nam często wiedzy, że w naszych gospodarstwach domowych też można Korzystać z potencjału słońca, wiatru czy wody. Musimy tylko dowiedzieć się jak.
zbiornik ciśnieniowy

Urządzenia ciśnieniowe do czyszczenia – jak je kupować i z jakiego względu wyróżniają się ogromną popularnością?

Współcześnie każdy człowiek ma do dyspozycji dużo przydatnych urządzeń, które sprawiają, że codzienne obowiązki stają się dużo prostsze. Nie można się wobec tego dziwić, że większość osób skwapliwie korzysta z tego rodzaju rozwiązań i nie szczędzi pieniędzy na zakupienie sprzętu, który może się okazać przydatny.
deszcz

Jak magazynować wodę

Kiedy słyszymy o braku wody, to przeważnie przychodzą nam na myśl kraje Trzeciego Świata. Nie mamy pojęcia, że i w Polsce w czasie długotrwałych susz poziom wód gruntowych się obniża i musimy wykorzystywać rezerwy. Z tego powodu tak ważna jest racjonalna gospodarka wodna. Trzeba o nią dbać nie tylko w momencie, gdy pojawiają się problemy typu niedostatek lub nadmiar wody, ale również , a w sumie zwłaszcza, gdy wszystko wydaje się być w porządku.
remont mieszkania

Różne ciekawe materiały budowlane

Każdy chciałby posiadać ładny, pięknie zaaranżowany dom. Nim jednak pomyślimy o aranżacji, powinno się się zastanowić czy wpierw nie pomyśleć o remoncie.
odwodnienia

Co to takiego odwodnienia liniowe?

Wiele osób boryka się z nadmiarem wody, przez którą ich dom albo inny budynek może być zagrożony, m.in. zalaniem piwnic lub tak samo problematycznym zawilgoceniem fundamentów, z którym trudno, a wręcz niemożliwe jest sobie poradzić. Z tego powodu dobrze jest wykonać odwodnienie liniowe. Jednak zanim zabierzemy się do pracy, powinniśmy skrupulatnie dowiedzieć się, na czym polega.
łazienka

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dopasowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo.
ciepła woda

Jak zadbać o ciepłą wodę w naszym mieszkaniu?

Skonstruowanie domu to bez wątpienia niezmiernie ciężkie zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w ciągu naszego życia. Spora część z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji pragnie stać się pod każdym względem niezależnym, a posiadanie osobistego miejsca zamieszkania bez wątpienia jest objawem takiego stanu rzeczy. Należy w tej sytuacji tymczasem uświadomić sobie, że sam fakt budowy domu może wydawać się dla nas zadaniem niemożliwym do realizacji.
zbiornik

Główne odmiany ciśnieniowych zbiorników na różne substancje używane w domach i przemyśle

Zbiorniki do przechowywania rozmaitych związków są powszechnie wykorzystywane w fabrykach i zakładach przemysłowych. Ze względów praktycznych i technologicznych wymagań często pracować one muszą w warunkach podwyższonego ciśnienia, dlatego też muszą mieć odpowiednią konstrukcję. Parametry takich zbiorników są bardzo dokładnie opisane przez różnego rodzaju normy, jakich należy się trzymać, jeżeli zbiornik ma być w pełni bezpieczny dla otoczenia.
Hydraulik w pracy

Dobry hydraulik: jak go wyszukać?

Czasem może zdarzyć nam się usterka kanalizacji, cieknąca rura czy inny problem. Często można spróbować naprawić ją samemu – być może to wyłącznie kwestia kupna i wymiany standardowej uszczelki. Zaoszczędzimy kilka groszy i pochwalimy się przed przyjaciółmi swoimi umiejętnościami.
Czasami jednak awaria może być poważniejsza i wymagać działań fachowca.
1 2