Podatnik
dotacje dla firm

Trochę wiedzy o podatkach

Każda firma płaci różnego rodzaju podatki - pośrednie i bezpośrednie. Ich poziom ma ogromnie duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy będzie poziom podatku, im obciążenia są większe, tym rozwój gospodarczy będzie wolniejszy. Niemniej jednak niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń skarbowych, koniecznie jest utrzymanie armii jak też innych niezbędnych służb. Dzisiaj w polskim prawie daniny można podzielić na parę rodzajów według różnych kryteriów. Jednym z nich będzie kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna lub firma bądź też inna instytucja posiadająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych normuje które i w jaki sposób winny być opłacane podatki.
dokumenty podatkowe

Rozliczenie PIT przez internet – czemu opłaca się to robić

Wiosna wielu jednostkom kojarzy się nie jedynie z rozkwitem przyrody. Dla większości podatników to też czas na rozliczenie zeszłego roku podatkowego. Rachunkowość może czasem spędzić sen z powiek nawet, gdy jest to coś, czym się zajmują podatnicy jedynie raz w roku.
dokument

Przeczytaj zanim przystąpisz do rozliczania PIT on-line

Frapujesz się nad tym, jakim sposobem możesz rozliczyć swój PIT przez Internet? To naprawdę nic skomplikowanego! Rozrachunki internetowe są bardzo proste, znacznie łatwiejsze od rozliczeń w postaci papierowej.
podatki, finanse

W jakiego rodzaju sytuacjach nie trzeba rozliczać PIT-u? O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Jak co roku, tak i obecnie do końca kwietnia każdy podatnik musi złożyć w Urzędzie Skarbowym roczne zeznania. Ale faktycznie są sytuacje, kiedy PIT-ów nie trzeba rozliczać.