Podatnik
dokument

Przeczytaj zanim przystąpisz do rozliczania PIT on-line

Frapujesz się nad tym, jakim sposobem możesz rozliczyć swój PIT przez Internet? To naprawdę nic skomplikowanego! Rozrachunki internetowe są bardzo proste, znacznie łatwiejsze od rozliczeń w postaci papierowej.
dotacje dla firm

Trochę wiedzy o podatkach

Każda firma płaci rozmaitego rodzaju podatki - bezpośrednie i pośrednie. Ich wysokość ma bardzo duży wpływ na kondycję gospodarki. Im większy będzie poziom podatku, im obciążenia są wyższe, tym rozwój gospodarczy jest wolniejszy. Niemniej jednak niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń fiskalnych, koniecznie jest utrzymanie armii i innych niezbędnych służb. Współcześnie w polskim prawie daniny możemy podzielić na kilka rodzajów według różnych kryteriów. Jednym z nich będzie kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna bądź firma czy też inna instytucja posiadająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych normuje które i w jaki sposób muszą być płacone podatki.
dokumenty podatkowe

Rozliczenie PIT przez internet – czemu opłaca się to robić

Wiosna wielu ludziom kojarzy się nie jedynie z rozkwitem drzew. Dla wielu podatników to także czas na rozliczenie minionego roku podatkowego. Rachunkowość może zazwyczaj spędzić sen z powiek nawet, kiedy jest to coś, czym się zajmują podatnicy jedynie raz w roku.
podatki, finanse

W jakiego rodzaju sytuacjach nie trzeba rozliczać PIT-u? O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Jak co roku, tak i obecnie do końca kwietnia każdy podatnik musi złożyć w Urzędzie Skarbowym roczne zeznania. Ale faktycznie są sytuacje, kiedy PIT-ów nie trzeba rozliczać.