Parametry
badania wytrzymałościowe

Badania typu wytrzymałościowego - czyli, wyznaczenie parametrów wytrzymałości różnych materiałów typu konstrukcyjnego

Co to bywają badania wytrzymałościowe i jaki dokładnie bywa ich cel? Jakiego typu materiały bywają badane pod tym dokładnym względem? Co wchodzi wewnątrz skład owych badań? Wewnątrz jakiego konkretnego rodzaju środowiskach można dodatkowo sprawdzić ich właściwości? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez najmniejszego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - świeżo co wydzierganego - felietoniku!
kształtki dachowe

Kształtki dachowe ze styropianu oraz wełniane - jakie dokładnie posiadają właściwości oraz po co je ogólnikowo używać?

Jak to samo nazewnictwo pokazuje, wspomniane w tytule "kształtki" używa się na dachach, jednak na co? Jaki posiadają one cel? Czy prosto się je zamontowuje? Na jaki typ dachu są najbardziej odpowiednie? Jakie są odmiany tych "kształtek"? To wszystko i znacznie więcej bez żadnego problemu dowiesz się z naszego nowego felietonu!
dom

Jak duże znaczenie ma właściwy wybór materiałów do budowy domu, jakie plusy ma klasyczna ceramika.

Jedną z bardziej istotnych decyzji, którą należy podjąć przed rozpoczęciem budowy domu jest rodzaj materiału, z którego będzie zrobiona konstrukcja. Do dyspozycji jest przynajmniej kilka odmiennych technologii, sporo się one różnią możliwościami użycia, czasem montażu i oczywiście ceną.