Praca
Kask, BHP

Usługi BHP dla przedsiębiorstw

Usługi bezpieczeństwa i higieny pracy są zwykle standardowymi szkoleniami, jakie przeprowadza się na stanowiskach pracy zaraz po zatrudnieniu nowego pracownika. Najważniejszymi celami takiego rodzaju warsztatów zdają się być przepisy związane z utrzymaniem stosownego stopnia bezpieczeństwa w zakładzie czy też każdym innym środowisku pracy.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest odnogą gospodarki dostarczającą elementów wykorzystywanych w wielu różnych branżach. Zwykle nawet nie mamy świadomości, jak dużo przedmiotów robionych jest właśnie przy użyciu tej techniki. Naturalnie są różne odmiany żeliwa. Dla przykładu żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają różnych technik odlewania, odmiennych umiejętności.
integracja na imprezach

Imprezy integracyjne są wspaniałym wyjściem dla każdego przedsiębiorstwa.

Aktualnie coraz więcej zakładów pracy zwraca uwagę na przeróżne kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie potrzeby, swoją ofertę przygotowało również dziesiątki innych firm. Przykładowo można wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak organizacja imprez, by zobaczyć jak bardzo dużo możliwości pomocy mamy.
finanse, rachunki

Payroll

Jeżeli mowa o pieniądzach to doskonale wiemy, że na nich świat stoi. Nie jest prosto funkcjonować bez dostatecznych środków, a i z nadmiarem też nie jest łatwo. Każdy zauważy wady i zalety w każdej sytuacji. Jednak prawdą jest, że lepiej mieć kasę niż jej nie mieć.
praca

BHP - najważniejsze wiadomości

Z pojęciem bezpieczeństwa i higieny pracy (skrótowo BHP) ma się do czynienia niezwykle często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu różnych miejscach i sytuacjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych zapisów prawnych, na temat zasad bezpiecznej i prawidłowej pracy fabryce czy innych zakładach. Zasady BHP stosują się w zasadzie do każdego miejsca, gdzie przebywa spora liczba ludzi przez dłuższy czas.
tablica

Gdzie zamieścić interesujące ogłoszenie? Typy umieszczanych ogłoszeń

Typy ogłoszeń to temat nie mający końca. Gdzie wrzucić nasze by było przyciągające uwagę? To oczywiście jest zależne od tego, czego nasze ogłoszenie dotyczy i jak szybko musimy się danej rzeczy pozbyć albo ją znaleźć.
E-handel

Na podbój rynku pracy!

Nasze realia od dawna służą z całą pewnością rozwojowi bezrobocia. Na pewno świeżo upieczeni absolwenci studiów wyższych mogą mieć sporo kłopoty w szukaniu dobrej pracy. Wytrwali najczęściej świetnie sobie radzą.
pozwolenie na papierze

Jakiego typu pozwoleń potrzeba, aby zbudować wiatę? Jakiego rodzaju przepisy to warunkują, o czym trzeba pamiętać?

Czy do budowy wiaty musimy stosować takie same przepisy, które są obowiązujące dla budynków gospodarczych? Warunkuje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, którym powinny podlegać budynki oraz ich położenie? Jednocześnie interesujące jest jaka właściwie musi byś cała powierzchnia wiaty, jak duża odległość od płotu działki, oraz czy identyczna jak dla budynków posiadających ściany?
Praca przed komputerem

Jak zdobyć zawód testera oprogramowania?

Ostatnio powstaje coraz większa liczba nowych zawodów i profesji. Nieraz dzieje się to kosztem stanowisk zanikających. Zwykle te nowe zawody wiążą się z pojawianiem się nowoczesnych technologii. Obecnie natomiast najważniejszą rolę odgrywa sprzęt komputerowy i wszystkie pozostałe elementy z tym połączone. Pojawia się więc wiele etatów w branży informatycznej takich jak na przykład stanowisko programisty. Wśród nich jest kilka szczególnie wartych zainteresowania. Należy do nich tester programów komputerowych.
podatek PIT

Ułatwianie rozliczania podatku pit

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja zdobywanego wynagrodzenia czy zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz szerszą skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o nowatorskie funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę oraz cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na swojego pracodawcę.
1 2 3 4 5 6 7