Praca
fabryka Karola Scheiblera w Łodzi

Badanie rozmaitych czynników w zakładzie pracy

Bezpieczeństwo jest ogromnie istotne w każdym miejscu pracy. Niektóre z nich są jednak tak specyficzne, że narażają swoich pracowników na dużo większe niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo może wiązać się z różnorodnymi aspektami, wliczając w to przykładowo uszkodzenia ciała wywołane niedbalstwem czy nieprawidłową obsługą przyrządu. Znaczne niebezpieczeństwo wiąże się również z profesjami wymagającymi pracy na większych wysokościach.
E-handel

Na podbój rynku pracy!

Nasze realia od wielu lat służą wyraźnie rosnącemu bezrobociu. Z całą pewnością zestresowani magistrowie i inżynierowie mogą mieć sporo kłopoty ze znalezieniem pewnej pracy. Uparci zwykle sobie poradzą.
Spotkanie, zebranie

Jak prezentuje się sytuacja z zatrudnieniem w naszym kraju? Czy jest korzystniej czy gorzej? Jakie są perspektywy rozwoju?

Rynek zatrudnienia w Polsce stale ulega zmianie. Już nie ma miejsca tak wysokie bezrobocie, jak na przykład w okresie lat 90., ale też nie jest tak małe, jak w czasach socjalizmu. Zmiany zostały podyktowane przez nowatorskie inwestycje, zachodnie korporacje, rodzime firmy i wyjazdy za granicę. Przypatrzmy się tym grupom.
studenci

Jaką ścieżkę zawodową mają możliwość obecnie wybrać studenci lingwistyki?

Powszechnie wiadomo, że zdobycie przez nas znanego zawodu jest z pewnością gwarancją życia na godziwym poziomie. Należy natomiast potwierdzić, że wyczucie współczesnych realiów panujących na rynku pracy jest względnie trudnym zadaniem, z jakim przychodzi się nam zmagać. Zapotrzebowanie pracodawców przemienia się bowiem niezmiernie dynamicznie, co oprócz tego utrudnia znalezienie dobrze płatnej pracy.
ochroniarze

Coraz niższe honorarium dla pracowników firm ochroniarskich

Firmy ochroniarskie łódź to branża nadzwyczaj obszerna.

Na rynku odkryjemy multum ogromnych, doskonale prosperujących firm ochroniarskich a także niemało tych mniejszych. Praca ochroniarza nieraz jest pracą bardzo odpowiedzialną, w szczególności w znaczących placówkach i instytucjach, jakie muszą być pieczołowicie chronione na mnogość rozlicznych sposobów, takich jak choćby banki czy inne placówki, jakie wymagają wzmożonej ochrony. Ochroniarze pracujący w tego rodzaju placówkach mogą liczyć na wyborne stawki i godziwe honorarium.

Praca po skończeniu studiów

Aktualna sytuacja na rynku pracy jest nieciekawa. Mnóstwo młodych i utalentowanych ludzi nie może znaleźć dochodowego zatrudnienia. Na nic się zdaje nawet fakt posiadania dyplomu renomowanej uczelni, jak również biegła znajomość języka angielskiego. Bardzo często o zdobyciu dobrze płatnej posady decyduje łut szczęścia. Podłamani absolwenci znajdują zatrudnienie w różnych restauracjach fast food, gdzie muszą pracować poniżej swoich umiejętności. Czy istnieje jeszcze jakaś szansa dla młodych ludzi?
Business

Czemu warto zdecydować się na usługi outsourcingu IT

Bycie obecnie przedsiębiorcą otwiera przed każdą ambitną osobą chętnych niezwykłych ścieżek rozwoju, daje możliwość własnej i stabilnej pracy oraz wielkie zarobki. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy: szeroko pojmowany rynek jest dla każdego przedsiębiorcy obecnie bardziej pociągający od alternatyw. W takiej pracy nadzwyczaj przydaje się najbardziej cierpliwość ,jak również kreatywność.
praca

Jak programiści szukają zajęcia?

Obecnie często nie jest lekko odnaleźć pracę. Stąd też ludzie posiadający rozmaite wykształcenie starają się podjąć się jakiegokolwiek zajęcia, również niezgodnego z wyuczonym zawodem. Często przeszukują mnóstwo witryn w Internecie w poszukiwaniu pracy wszelkiego rodzaju. Opiekują się dziećmi jak również pracują, jako copywriterzy. Dzisiaj niezmiernie popularna jest praca freelancer. Polega ona na wykonywaniu pracy bez stałego etatu i podejmowaniu się zadań na zlecenie. Jest to wyjątkowo popularne w przeróżnych branżach.
dokumenty

W jaki sposób współczesne systemy kierowania przedsiębiorstwem pomagają szefom w wypełnianiu obowiązków

Współcześni ludzie posiadają najróżniejsze hobby. Jedni łowią pstrągi, a inni wprost uwielbiają zabytkowe osobówki. Od czasu do czasu do tych pozazawodowych zainteresowań dochodzą jeszcze te czysto zawodowe obsesje. Pomimo tego że hobby kojarzymy tradycyjnie z czasem wolnym od pracy służbowej, to niektórzy biznesmeni do swojego cv, a konkretniej do rubryki zainteresowania, wpisują obligatoryjną pozycję, czyli zarządzanie. Wielka firma z założenia przynosi większe dochody, lecz równocześnie jej prowadzenie pozostaje niemałym wyzwaniem, by tak rzec, logistycznym.
podatek PIT

Ułatwianie rozliczania podatku pit

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być więcej skomplikowane, o czym miało możliwość dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia czy zarobki rozliczane w podanych okresach mogą być składane z zastosowaniem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szeroką skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę czy cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na osobę dającą im pracę.
1 2 3 4 5 6 7