Ogrzewanie
dom

Pompy jako aparaty nagrzewające

Pompy ciepła to sprzęty, które wywołują krążeniepowietrza z miejsca o niższej temperaturze do miejsca w którym temperatura jest wysoka. W związku z tym, że grzanie poza odprowadzaniem ścieków i bieżącą wodą to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia domu, zatem warto zastosować do tego celu praktyczne szwedzkie pompy ciepła.
kominek

Chcesz cudownego klimatu w swoim domu? Co powiesz na kominek? To pomysł na oszczędność i wyjątkową atmosferę

Chciałbyś mieć kominek? nic straconego, po pierwsze powinieneś zwłaszcza odpowiedzieć sobie na zagadnienie, czy wolisz kominek otwarty, czy bardziej ekonomiczny będzie wkład kominkowy. Jaki model kominka będzie dla Ciebie lepszy? Sprawdź nasze wskazówki.
klimatyzacja w budynku

Typy i zadania wentylacji w różnych pomieszczeniach

Praktycznie od zawsze wiadome jest, jak istotne jest odpowiednio czyste powietrze we wnętrzach, w których spędza się czas w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie na przykład w zakładzie pracy jest czynnikiem, który powinien być bezdyskusyjnie zagwarantowany. Analogicznie kwestia prezentuje się w domach mieszkalnych, wysokiej jakości powietrze jest przykładowo bardzo istotne w czasie snu.
ogrzewanie podłogowe

W jaki sposób zamontować kaloryfer kanałowy i o czym pamiętać?

Podłoga nadaj się nie wyłącznie do poruszania się i ozdoby pomieszczeń. Coraz częściej jest miejscem, gdzie wkłada się ogrzewanie. Dużo opłacalniej jest przecież pomyśleć wcześniej i ukryć niepasujące do wystroju domu elementy, takie jak właśnie kaloryfer. Przed zabraniem się do planowania zainstalowania w swojej posadzce ogrzewania powinno się mieć świadomość, jak zamontować ogrzewanie kanałowe, a równocześnie jak brzmią podstawowe normy przystosowywania kanału, w którym umieszcza się grzejnik?
klimatyzator

Tylko jeden klimatyzator a mnóstwo zalet

Od klimatyzatora coraz więcej się oczekuje. Już nie wyłącznie ma chłodzić, lecz również schludnie reprezentować się, niedużo kosztować i najkorzystniej, jeśli równocześnie może być też urządzeniem grzewczym. Marzenie? Nowy typ klimatyzatora przenośnego firmy Blaupunkt udowadnia, że jest to realne. Klimatyzator przenośny czyli tak zwany klimatyzator z rurą to coraz popularniejsze urządzenie w każdym domu.

Najlepsza pompa ciepła do każdego domu

Nanoterm to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się instalacją wyspecjalizowanego produktu jakim jest pompa ciepła, a także systemów chłodniczych i grzewczych – ogrzewanie podłogowe.
Wnętrza w stylu skandynawskim

Jakim sposobem sprawnie zagwarantować ciepło w naszym mieszkaniu?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zima jest niebywale uciążliwym okresem dla całego naszego społeczeństwa. W tym czasie jesteśmy bowiem narażeni na oddziaływanie niezmiernie niskich temperatur, co stanowi dla nas duży kłopot. W związku z takim stanem rzeczy nieustannie szukamy przetestowanych sposobów, dzięki którym możemy jak najdłużej zatrzymać wysoką temperaturę w naszych mieszkaniach.
stacja paliw

Ekologiczne paliwo

Współcześnie konsumujemy niezwykle dużo energii oraz paliw, zarówno w biznesie, jak i w naszych domach. Z racji tendencji ekologicznych poszukujemy takich podejść, które jak najmniej ingerują w przyrodę. Sądzi się, że takim ekologicznym opałem może być gaz ziemny.
grzejnik

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o ogrzewanie podłogowe?

Otoczenie domowego ogniska jest wartością podstawową dla zachowania prawdziwie rodzinnej atmosfery, której na co dzień potrzebuje praktycznie każdy. Dużą rolę pełni w tym przypadkurównież świat zewnętrzny, w którym zamierzamy stworzyć jak najprzyjemniejszy klimat dla naszej rodziny. Tematyka instalacji grzewczej jest o tyle ważna w naszym kraju, gdyż niełatwo zaliczyć nasz kraj do nazbyt ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niebywale palącą kwestią. By ją rozwiązać należałoby przywołać tu stosunkowo nową technologię – grzejniki podłogowe.
gruntowe pompy ciepła

Zimowe dylematy. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

Wielu ludzi szuka najlepszego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które naprawdę będzie idealne pod wieloma względami: kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania oraz bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?
1 2 3