Oświetlenie
dom z drewna

Taśmy led i inne sposoby na prowadzenie energooszczędnego domu.

Nierzadko stawiając dom lub wykańczając mieszkanie, ewentualnie remontując pokój, zwracamy uwagę na materiały, jakie stosujemy w naszych pracach. Czasami zdarza się, że zgodnie z obowiązującą modą stosujemy te produkty, jakie z jakiegoś powodu należy uznać za ekologiczne czy przyjazne środowisku.
halogeny LED

Gdzie najbardziej pasują diody led? W jakich miejscach to oświetlenie będzie prezentowało się najlepiej?

Żarówki led w ostatnim czasie są coraz bardziej powszechne. Wiele osób i środowisk prowadzi żywe dyskusje, w których najbardziej istotnym punktem jest kwestia ich efektywności. Wielu także się zastanawia się nad tym, gdzie najbardziej korzystnie je zastosować.
droga asfaltowa

O czy trzeba pamiętać chcąc zadbać o szczególne bezpieczeństwo na drogach?

Komfort uczestników ruchu drogowego bez wątpienia ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Wybierając samochód wypada skupić się nie tylko na jego wyglądzie i możliwościach, ale też na standardach, które mają zapewnić nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Spore znaczenie dla zmniejszenia ryzyka wypadów mają też oczywiście warunki, które czekają na nas na jezdniach, a jak wiemy nierzadko pozostawiają one wiele do życzenia.
Wlączniki światła Ospel

Jak wykorzystać nowoczesne elektryczne akcesoria do zaprojektowania funkcjonalnego i oszczędnego oświetlenia

W każdym chyba mieszkaniu czy domu znajduje się oświetleniowa instalacja, w praktyce bez żarówek trudno by sobie było wyobrazić normalne, codzienne funkcjonowanie. Lecz wielu ludzi nie ma świadomości tego, że odpowiednio zaprojektowane oświetlenie nie tylko jest niezwykle funkcjonalne i praktyczne, ale również można będzie w ten sposób sporo zaoszczędzić na opłatach.
inteligentny dom

Na czym polega pomysł inteligentnych domów, najważniejsze zalety wykorzystania takiej technologii

Domy inteligentne to coraz popularniejsze od pewnego czasu hasło, jakim chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy które się zajmują automatyzacją obiektów, jak i ich właściciele. Jednak często okazuje się w praktyce, że jeżeli nawet jakiś budynek jest nafaszerowany elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego mu jednak trochę brakuje. Przede wszystkim to wynika z faktu, że podstawową sprawą w inteligentnych domach jest główny układ sterujący, który na podstawie informacji z czujników i parametrów otoczenia sam dostosowuje swoje działanie do oczekiwań domowników.
instalacja elektryczna

Planujesz oświetlenie na schodach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się dogodnymi warunkami

Jedną z istotniejszych kwestii, która trzeba podejmować podczas planowania i aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie prądu do każdego pomieszczenia w domu, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych oraz zaplanowanie oświetlenia w poszczególnych pokojach i na schodach. Bardzo istotne staje się, aby odpowiednio planować oświetlenie w budynku, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego użytkowników.