Oświetlenie
halogeny LED

Gdzie najbardziej pasują diody led? W jakich miejscach to oświetlenie będzie prezentowało się najlepiej?

Żarówki led w ostatnim okresie są coraz bardziej popularne. Wiele osób i środowisk przeprowadza ożywione dyskusje, w których najbardziej istotnym punktem jest kwestia ich skuteczności. Wielu również się zastanawia się nad tym, w jakim miejscu najkorzystniej je zastosować.
droga asfaltowa

O czy trzeba pamiętać chcąc zadbać o szczególne bezpieczeństwo na drogach?

Komfort uczestników ruchu drogowego niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo na naszych drogach. Wybierając samochód trzeba skupić się zarówno na jego walorach zewnętrznych i możliwościach, ale także na standardach, mających zapewnić nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Bardzo duże znaczenie dla zmniejszenia ryzyka wypadów mają też oczywiście warunki, które czekają na nas na jezdniach, a jak wiadomo z reguły pozostawiają one wiele do życzenia.
dom z drewna

Taśmy led i inne sposoby na prowadzenie energooszczędnego domu.

Niejednokrotnie stawiając dom czy wykańczając mieszkanie, ewentualnie remontując lokal, zwracamy uwagę na materiały, które wykorzystujemy w naszych pracach. Czasami zdarza się, iż zgodnie z obowiązującą modą stosujemy te materiały, jakie z jakiegoś powodu należy uznać za ekologiczne lub przyjazne środowisku.
inteligentny dom

Na czym polega pomysł inteligentnych domów, najważniejsze zalety wykorzystania takiej technologii

Domy inteligentne to coraz popularniejsze od pewnego czasu hasło, jakim chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy które się zajmują automatyzacją obiektów, jak i ich właściciele. Jednak często okazuje się w praktyce, że jeżeli nawet jakiś budynek jest nafaszerowany elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego mu jednak trochę brakuje. Przede wszystkim to wynika z faktu, że podstawową sprawą w inteligentnych domach jest główny układ sterujący, który na podstawie informacji z czujników i parametrów otoczenia sam dostosowuje swoje działanie do oczekiwań domowników.
instalacja elektryczna

Planujesz oświetlenie na schodach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się dogodnymi warunkami

Jedną z istotniejszych kwestii, która trzeba podejmować podczas planowania i aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie prądu do każdego pomieszczenia w domu, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych oraz zaplanowanie oświetlenia w poszczególnych pokojach i na schodach. Bardzo istotne staje się, aby odpowiednio planować oświetlenie w budynku, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego użytkowników.