Konstrukcja
deska

Porządna deska warstwowa jest znakomitym materiałem na ogrzewaną podłogę, gdyż posiada wyjątkowe właściwości oraz jest odporna na deformacje

Jeśli pragniemy posiadać w domu ogrzewanie podłogowe, to najpierw powinniśmy zdecydować, jakiego rodzaju materiał chcemy wykorzystać. Wiele osób twierdzi, iż drewna nie można użyć do ogrzewanej podłogi, gdyż zmienia swój kształt pod wpływem ciepła. Jest to jednak błędne rozumowanie.
dokumenty spięte klipsem

Dokumenty niezbędne do budowy garażu blaszanego

Jakie dokumenty są niezbędne, żeby legalnie postawić garaż blaszany przytwierdzony śrubami do betonowej płyty o grubości dziesięciu centymetrów? Garaże blaszane przytwierdzane śrubami do betonowej płyty są, zgodnie z artykułem 3 pkt 5 rozporządzenia budowlanego chwilowym obiektem budowlanym. Jednym z kryteriów zaliczenia budowli do tej kategorii jest bowiem brak trwałego zestawienia przedmiotu z gruntem.
Wypusty mostowe

Różne typy stabilnych oraz mocnych wpustów mostowych

Żeliwne wpusty mostowe muszą realizować sporo rozmaitych wymagań, w związku z tym ich konstrukcja winna być skonstruowana niesłychanie precyzyjnie, trwale oraz dobrze. Powinny być one dostosowane do konkretnych konstrukcji mostowych w zależności od specyfiki mostów (wyróżniamy mosty stalowo-betonowe czy stalowe).
sypialnia

Czego szukamy u deweloperów

Deweloperzy prowadzą własną aktywność głównie na rynku mieszkaniowym większych miast. Dzieje się zarówno dlatego, że w dużych miastach powstaje najwięcej nowych bloków i całych osiedli mieszkaniowych. To powoduje, iż deweloperzy nie potrafią narzekać na brakuje zatrudnienia i dostają wiele zleceń.
budowa biurowca

Urządzenia, które będą potrzebne na placach budowy, a jakie stanowią doskonałe uzupełnienie dotychczasowo nabytego sprzętu.

Zależnie od tego, jakiego rodzaju projekty przeprowadzane są na konkretnym placu budowlanym, można oczekiwać nade wszystko tego, że każdy bez wyjątku kierownik budowy zatroszczy się najpierw o to, by znalazły się tam wszystkie niezbędne przyrządy ułatwiające realizację zlecenia.
droga

Pozwolenie na postawienie

konstrukcja garażu bez względu na jego powierzchnię wymaga pozwolenia. Nie mają także znaczenia jego konstrukcja, ani tworzywo, z jakiego zostanie wykonany.
konstrukcje stalowe

Sposoby zastosowania stali we współczesnym przemyśle budowlanym, wady i zalety obiektów zrobionych z tego materiału.

Stal to jeden z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych, tak naprawdę można stwierdzić, że bez niej nie istniałoby nowoczesne budownictwo, w tym wysokie na kilkaset metrów wieżowce. Stalowe elementy używa się powszechnie w połączeniu z betonem, dzięki temu tak wykonana konstrukcja jest bardzo wytrzymała lecz jednocześnie trwała i elastyczna.