Konstrukcja
deska

Porządna deska warstwowa jest znakomitym materiałem na ogrzewaną podłogę, gdyż posiada wyjątkowe właściwości oraz jest odporna na deformacje

Jeżeli pragniemy posiadać w domu ogrzewanie podłogowe, to na początku powinniśmy określić, jakiego typu materiał chcemy wykorzystać. Wiele osób uważa, iż drewna nie można użyć do podłogi ogrzewanej, gdyż odkształca się pod wpływem ciepła. Jest to jednak błędne przekonanie.
sypialnia

Czego szukamy u deweloperów

Deweloperzy prowadzą własną działalność szczególnie na rynku mieszkaniowym większych miast. Dzieje się zarówno toteż, że w dużych miastach powstaje najwięcej kolejnych bloków i całych osiedli mieszkaniowych. To powoduje, iż deweloperzy nie mogą narzekać na brak pracy i dostają wiele zleceń.
dokumenty spięte klipsem

Dokumenty niezbędne do budowy garażu blaszanego

Jakie dokumenty są potrzebne, aby legalnie pobudować garaż blaszany przytwierdzony śrubami do betonowej płyty o grubości 10 centymetrów? Garaże blaszane przytwierdzane za pomocą śrub do betonowej płyty są, zgodnie z art. 3 pkt 5 rozporządzenia budowlanego krótkotrwałym obiektem budowlanym. Jednym z kryteriów zaliczenia obiektów do tejże odmiany jest bowiem brak trwałego połączenia obiektu z gruntem.
budowa biurowca

Urządzenia, które będą potrzebne na placach budowy, a jakie stanowią doskonałe uzupełnienie dotychczasowo nabytego sprzętu.

W zależności od tego, jakiego rodzaju zlecenia wykonywane są na danym placu budowy, można oczekiwać głównie tego, że każdy kierownik budowy zadba najpierw o to, żeby znajdowały się tam wszystkie najważniejsze maszyny ułatwiające zrealizowanie zlecenia.
droga

Pozwolenie na postawienie

konstrukcja garażu bez względu na jego nawierzchnię wymaga pozwolenia. Nie mają też wpływu jego konstrukcja, ani tworzywo, z którego zostanie wykonany.
Wypusty mostowe

Różne typy stabilnych oraz mocnych wpustów mostowych

Żeliwne wpusty mostowe muszą realizować sporo rozmaitych wymagań, w związku z tym ich konstrukcja winna być skonstruowana niesłychanie precyzyjnie, trwale oraz dobrze. Powinny być one dostosowane do konkretnych konstrukcji mostowych w zależności od specyfiki mostów (wyróżniamy mosty stalowo-betonowe czy stalowe).
konstrukcje stalowe

Sposoby zastosowania stali we współczesnym przemyśle budowlanym, wady i zalety obiektów zrobionych z tego materiału.

Stal to jeden z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych, tak naprawdę można stwierdzić, że bez niej nie istniałoby nowoczesne budownictwo, w tym wysokie na kilkaset metrów wieżowce. Stalowe elementy używa się powszechnie w połączeniu z betonem, dzięki temu tak wykonana konstrukcja jest bardzo wytrzymała lecz jednocześnie trwała i elastyczna.