Łazienki
Grupa Archicom


Dekorowanie łazienki – o czym trzeba w pierwszej kolejności współcześnie pamiętać.

łazienki w polskich mieszkaniach bardzo często są niewielkie, tak samo jak całe mieszkania, toteż ich udekorowanie to duże wyzwanie.
Prysznic

Jaką kabinę prysznicową kupić do łazienki? Czy będzie lepsza niż wanna?

Być może mamy przed sobą remont łazienki. Jeśli tak dobrze jest rozpocząć od tego co faktycznie ważne - od nowego prysznica. Na niezbyt dużym metraży zastąpi wannę, zaś w większym mieszkaniu będzie stanowić jej wygodne uzupełnienie. Warto w związku z tym przy okazji remontu, zmienić nawyki i zamiast długich kąpiel (niezbyt oszczędnych) w wannie, dobrze jest skorzystać z szybkiego prysznica. Jakie są tego powody?
łazienka

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze albo niepełnosprawne ruchowo często miewają kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla takich ludzi wręcz nierealne. Dlatego mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo.
Łazienka

Twórcza i stylowa łazienka - nieco porad dotyczących urządzania

Obecne łazienki coraz to częściej są punktami interesujących zabiegów dekoratorskich. Sprawność i estetyczny wygląd instalacji sanitarnych to w tej chwili standard. Ochoczo w takim razie poszukujemy rozwiązań, jakie wykraczają za standardowe postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.
wnętrze łazienki - przykład

Jaką wannę wskazane jest obecnie wybrać do naszej łazienki?

Użyteczne wyposażenie naszej łazienki bez wątpienia jest marzeniem niesłychanie dużej części z nas. Lubimy bowiem po wyjątkowo męczącym dniu zanurzyć się na długi czas w wygodnych warunkach naszej łazienki. Pomimo tego stosowne wyekwipowanie naszej łazienki jest zadaniem stosunkowo wymagającym. Ilość szczegółów, która musi zostać przez nas wybrana do łazienki jest stosunkowo duża, w takim razie też jeżeli nie posiadamy stosownej wiedzy na temat aranżacji wnętrz to owe zadanie może wydawać się nam wyjątkowo skomplikowane.
Pistolet natryskowy

Które zestawy podtynkowe są promowane na współczesnym rynku?

Gdy sami decydujemy się na remont mieszkania, albo zaczynamy remontować mieszkanie, które zostało kupione w stanie surowym, to może nie być łatwo. Rzeczywistość jest taka, że jeszcze coś w sklepie kupić na pewno nam się uda, ale z instalacją danych rzeczy możemy mieć problem. Z tego powodu należy liczyć się z tym, że zapłacimy nie jedynie za towar niezbędny do zrobienia wszystkiego, ale również za robociznę.
hydromasaż na basenie

Wanny z dyszami

wanny z hydromasażem

Masaż wodny zalecany jest w szczególności w schorzeniach układu mięśniowego i krążenia, pomaga też w dokuczliwościach kostnych i w chorobach gośćcowych.Ponadto, taka kąpiel dobrze wpływa na formę cery i ustroju krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest zanadto skomplikowany.

Jak wygląda łazienka oraz ubikacja w nowocześnie wyposażonym mieszkaniu i czym różnią się takie pomieszczenia od tych, w której kąpały się nasze prababcie

O ile sanitariaty usytuowane w miejscach, gdzie zwyczajowo przewijają się masy ludzi, bardzo często pozostawiają dużo do życzenia i raczej mało chętnie przekraczamy próg publicznych toalet, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle takich obiekcji nie wywołuje. Zresztą we własnym domu takie pomieszczenia jesteśmy w stanie efektownie wyposażyć tak, żeby branie prysznica było zajęciem jeszcze bardziej przyjemnym i relaksującym. Nawet wygląd armatury będzie mieć tutaj znaczenie, więc niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.
Grzejnik Stick Level

Grzejniki drabinkowe - użyteczne i funkcjonalne grzejniki przeznaczone głównie do łazienek

Na rynku znajdziemy obecnie multum modeli grzejników, pośród nich znajdują się grzejniki drabinkowe, jakie przeznaczone są zasadniczo do ogrzewania takich pomieszczeń, jak łazienki, toalety czy też ewentualnie kuchnie.Nadzwyczajna konstrukcja grzejników drabinowych zezwala na zastosowanie obiegu wymuszonego czy grawitacyjnego czynnika grzewczego. Są one dostępne w przeróżnych rozmiarach, charakteryzują się również rozliczną średnicą czy też kształtem.