Łazienki
wnętrze łazienki - przykład

Jaką wannę wskazane jest obecnie wybrać do naszej łazienki?

Wydajne zaopatrzenie naszej łazienki na pewno jest marzeniem bardzo dużej części z nas. Kochamy bowiem po wyjątkowo wyczerpującym dniu zanurzyć się na długi czas w wygodnych warunkach naszej łazienki. Pomimo tego dobre wyekwipowanie naszej łazienki jest zadaniem obiektywnie wymagającym. Liczba elementów, która musi zostać przez nas wybrana do łazienki jest względnie duża, dlatego też jeżeli nie posiadamy stosownej wiedzy na temat zaaranżowania wnętrz to owe zadanie może wydawać się nam wyjątkowo skomplikowane.
Uchwyty przyścienne

Czym najczęściej cechują się aktualnie projekty budynków jednopiętrowych?

Ogromna konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że każdy, kto chce zdecydować się na postawienie swojego domu, korzysta z tego faktu poprzez m.in. wybór gotowego projektu zamiast tworzenia nowego.
łazienka

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mają problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dopasowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo.
Łazienka, meble i akcesoria łazienkowe MyBath, seria Balia

Które grzejniki łazienkowe dopasować? - użycie i cechy charakterystyczne

Grzejniki łazienkowe ciężkie żeliwne, idą obecnie w niepamięć. Na dzień dzisiejszy szczególnie znanesą drabinkowe grzejniki na zamówienie, które nie jedynie bardzo ładnie wyglądają, ale także odpowiednio grzeją wnętrze a także służą jako suszarka do, przykładowo, mokrych ubrań. Dzięki ich nowatorskiej technice w toalecie nie wznosi się przykry zapach zatęchłych, wilgotnych ręczników, ale panuje miłe ciepło, jakie jest świetne dla osoby, która ledwo co wykapała się.
Pistolet natryskowy

Które zestawy podtynkowe są promowane na współczesnym rynku?

Gdy sami podejmujemy decyzję o tym, że trzeba wyremontować mieszkanialub bierzemy się za remont, które kupiliśmy w stanie surowym, to może nie być łatwo. Rzeczywistość jest taka, że jeszcze coś w sklepie kupić na sto procent damy radę, ale z montażem danych rzeczy może być problem. Z tego powodu trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli płacić nie tylko za towar konieczny do ogarniania wszystkiego, ale też za robociznę.
Łazienka

Twórcza i stylowa łazienka - nieco porad dotyczących urządzania

Dzisiejsze łazienki coraz częściej są punktami ciekawych zabiegów dekoratorskich. Sprawność i porządny wygląd instalacji sanitarnych to w tej chwili norma. Ochoczo wobec tego szukamy rozwiązań, które wykraczają poza szablonowe postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.
Grupa Archicom


Dekorowanie łazienki – o czym trzeba w pierwszej kolejności współcześnie pamiętać.

łazienki w polskich mieszkaniach dość często są niewielkie, tak samo jak całe mieszkania, dlatego ich urządzenie to spore wyzwanie.
Prysznic

Jaką kabinę prysznicową kupić do łazienki? Czy będzie lepsza niż wanna?

Być może czeka nas remont łazienki. Jeżeli tak dobrze jest zacząć od tego co faktycznie ważne - od kabiny prysznicowej. Na nie za dużym metraży będzie ona świetnie zastępować wannę, zaś w dużym mieszkaniu będzie stanowić jej praktyczne uzupełnienie. Warto więc przy okazji remontu, zmienić trochę nasze przyzwyczajenia i zamiast długich kąpiel (mało oszczędnych) w wannie, lepiej skorzystać z szybkiego prysznica. Dlaczego?
hydromasaż na basenie

Wanny z dyszami

wanny z hydromasażem

Masaż wodny zalecany jest w szczególności w schorzeniach układu mięśniowego i krążenia, pomaga też w dokuczliwościach kostnych i w chorobach gośćcowych.Ponadto, taka kąpiel dobrze wpływa na formę cery i ustroju krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest zanadto skomplikowany.

Jak wygląda łazienka oraz ubikacja w nowocześnie wyposażonym mieszkaniu i czym różnią się takie pomieszczenia od tych, w której kąpały się nasze prababcie

O ile sanitariaty usytuowane w miejscach, gdzie zwyczajowo przewijają się masy ludzi, bardzo często pozostawiają dużo do życzenia i raczej mało chętnie przekraczamy próg publicznych toalet, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle takich obiekcji nie wywołuje. Zresztą we własnym domu takie pomieszczenia jesteśmy w stanie efektownie wyposażyć tak, żeby branie prysznica było zajęciem jeszcze bardziej przyjemnym i relaksującym. Nawet wygląd armatury będzie mieć tutaj znaczenie, więc niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.
1 2