Łazienki
Pistolet natryskowy

Które zestawy podtynkowe są promowane na współczesnym rynku?

Gdy sami podejmujemy decyzję o tym, że trzeba wyremontować mieszkanialub bierzemy się za remont, które kupiliśmy w stanie surowym, to może nie być łatwo. Rzeczywistość jest taka, że jeszcze coś w sklepie kupić na sto procent damy radę, ale z montażem danych rzeczy może być problem. Z tego powodu trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli płacić nie tylko za towar konieczny do ogarniania wszystkiego, ale też za robociznę.
Łazienka

Twórcza i stylowa łazienka - nieco porad dotyczących urządzania

Dzisiejsze łazienki coraz częściej są punktami ciekawych zabiegów dekoratorskich. Sprawność i porządny wygląd instalacji sanitarnych to w tej chwili norma. Ochoczo wobec tego szukamy rozwiązań, które wykraczają poza szablonowe postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.
Grupa Archicom


Dekorowanie łazienki – o czym trzeba w pierwszej kolejności współcześnie pamiętać.

łazienki w polskich mieszkaniach dość często są niewielkie, tak samo jak całe mieszkania, dlatego ich urządzenie to spore wyzwanie.
Prysznic

Jaką kabinę prysznicową kupić do łazienki? Czy będzie lepsza niż wanna?

Być może czeka nas remont łazienki. Jeżeli tak dobrze jest zacząć od tego co faktycznie ważne - od kabiny prysznicowej. Na nie za dużym metraży będzie ona świetnie zastępować wannę, zaś w dużym mieszkaniu będzie stanowić jej praktyczne uzupełnienie. Warto więc przy okazji remontu, zmienić trochę nasze przyzwyczajenia i zamiast długich kąpiel (mało oszczędnych) w wannie, lepiej skorzystać z szybkiego prysznica. Dlaczego?
łazienka

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby starsze albo niepełnosprawne ruchowo często miewają kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla takich ludzi wręcz nierealne. Dlatego mieszkania osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo.
wnętrze łazienki - przykład

Jaką wannę wskazane jest obecnie wybrać do naszej łazienki?

Użyteczne wyposażenie naszej łazienki bez wątpienia jest marzeniem niesłychanie dużej części z nas. Lubimy bowiem po wyjątkowo męczącym dniu zanurzyć się na długi czas w wygodnych warunkach naszej łazienki. Pomimo tego stosowne wyekwipowanie naszej łazienki jest zadaniem stosunkowo wymagającym. Ilość szczegółów, która musi zostać przez nas wybrana do łazienki jest stosunkowo duża, w takim razie też jeżeli nie posiadamy stosownej wiedzy na temat aranżacji wnętrz to owe zadanie może wydawać się nam wyjątkowo skomplikowane.
hydromasaż na basenie

Wanny z dyszami

wanny z hydromasażem

Masaż wodny zalecany jest w szczególności w schorzeniach układu mięśniowego i krążenia, pomaga też w dokuczliwościach kostnych i w chorobach gośćcowych.Ponadto, taka kąpiel dobrze wpływa na formę cery i ustroju krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest zanadto skomplikowany.

Jak wygląda łazienka oraz ubikacja w nowocześnie wyposażonym mieszkaniu i czym różnią się takie pomieszczenia od tych, w której kąpały się nasze prababcie

O ile sanitariaty usytuowane w miejscach, gdzie zwyczajowo przewijają się masy ludzi, bardzo często pozostawiają dużo do życzenia i raczej mało chętnie przekraczamy próg publicznych toalet, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle takich obiekcji nie wywołuje. Zresztą we własnym domu takie pomieszczenia jesteśmy w stanie efektownie wyposażyć tak, żeby branie prysznica było zajęciem jeszcze bardziej przyjemnym i relaksującym. Nawet wygląd armatury będzie mieć tutaj znaczenie, więc niektórzy wybierają ekskluzywne krany, np. baterie Axor.
Grzejnik Stick Level

Grzejniki drabinkowe - użyteczne i funkcjonalne grzejniki przeznaczone głównie do łazienek

Na rynku znajdziemy obecnie multum modeli grzejników, pośród nich znajdują się grzejniki drabinkowe, jakie przeznaczone są zasadniczo do ogrzewania takich pomieszczeń, jak łazienki, toalety czy też ewentualnie kuchnie.Nadzwyczajna konstrukcja grzejników drabinowych zezwala na zastosowanie obiegu wymuszonego czy grawitacyjnego czynnika grzewczego. Są one dostępne w przeróżnych rozmiarach, charakteryzują się również rozliczną średnicą czy też kształtem.