Instalacje
ogrzewanie

Pomysłowo zbuduj energooszczędny domek swoich pragnień

Zbudowanie domu to poważne wyzwanie. Warto zadbać o każdy szczegół, ponieważ budynek posłuży prawdopodobnie paru pokoleniom. Z tego względu warto wybudować dom energooszczędny.
instalacja elektryczna

Planujesz oświetlenie na schodach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się dogodnymi warunkami

Jedną z istotniejszych kwestii, która trzeba podejmować podczas planowania i aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie instalacji elektrycznych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie prądu do każdego pomieszczenia w domu, zagwarantowanie prądu w gniazdkach elektrycznych oraz zaplanowanie oświetlenia w poszczególnych pokojach i na schodach. Bardzo istotne staje się, aby odpowiednio planować oświetlenie w budynku, gdyż od tego uzależniony jest komfort jego użytkowników.
dom - zima

Pompa ciepła - EKO źródło ciepła do domu?

Nanoterm to firma zajmująca się obsługą i instalacją ekologicznych systemów ogrzewania. Pompy ciepła, rekuperatory, a także systemy ogrzewania podłogowego łączą się w niezwykle wydajne źródło ciepła dla każdego domu.

System grzewczy w planach budynku

Kiedyzaczynamy budowęwłasnego domu, oprócz projektówdomubędziemy musieliuwzględnić wielekluczowych decyzji. Istotny jestwybórakcesoriów budowlanych. W dodatkumusimywybrać sposób ogrzewania.
Łazienki, meble łazienkowe Palermo

Systematyczne kontrolowanie swoich wydatków, to gospodarny styl życia

Ludzie, jacy zdroworozsądkowo podchodzą do swojego życia skutecznie radzą sobie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowo. Nie jest to żadna tajemnica. Aczkolwiek trzeba się zastanawiać jakie są powody tego że ktoś sobie radzi lepiej.
Klimatyzatory LG Art Cool Galeria

Z tym artykułem nie popełnisz błędu przy wyborze klimatyzatora

Wszystkie klimatyzatory, które zaliczane są do typu split wymagają fachowego montażu. Klimatyzatory tego typu bardzo łatwo rozpoznać, albowiem ich sposób samej budowy jest wyjątkowo charakterystyczny. Składają się one z części wewnętrznej jak również zewnętrznej.
Apartamentowiec

Nowoczesne apartamenty z inteligentnym układem zarządzania

Dzisiaj w budownictwie wielką popularnością cieszą się współczesne domy z inteligentnym systemem zarządzania. Taki inteligentny budynek jest nadzwyczaj dużym ułatwieniem, charakteryzuje się nowoczesnością i nietuzinkowością oraz nadzwyczaj zaawansowaną technologią. Inteligentne budynki mają dużo systemów czujników oraz detektorów, dodatkowo w tego rodzaju budynkach znajduje się także jeden nadrzędny system zarządzania każdymi instalacjami, jakie się w nim znajdują. Dzięki tej zaawansowanej technologii budynek zdoła odpowiadać na różne zmiany otoczenia na zewnątrz oraz wewnątrz.
olej do opału

Wady i zalety używania oleju opałowego, główne wiadomości o jego bezpiecznym przechowywaniu.

Jednym z coraz częściej wykorzystywanych w Polsce paliw stał się opałowy olej. Ma on dużo plusów, jest paliwem dość tanim, ekologicznym i wydajnym. Coraz częściej w wielu domach jednorodzinnych można spotkać instalacje grzewcze dopasowane do tego właśnie rodzaju paliwa.
grzejnik

Gdzie znaleźć atrakcyjny i niezawodny grzejnik do pokoju?

Grzejniki na stałe wpisały się do wystroju naszych domów, dostarczając nam ciepło przez okrągły rok. Aktualnie tego rodzaju instalacje stały się bardzo spopularyzowane, spełniając wymagania najbardziej wybrednego użytkownika. W przypadku gdy jesteśmy na etapie wybierania idealnych grzejników, warto skusić się na produkty proponowane od cenionych firm, które cieszą się w Polsce doskonałą renomą. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są grzejniki stalowe, które znakomicie sprawdzają się pod kątem domów i mieszkań.
Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.

Jaką metodę ogrzewania domów i mieszkań wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do najbardziej mroźnych, lecz nawet jak będą łagodniejsze to bez dobrego ogrzewania w mieszkaniu się nie obejdzie. Metod na to ogrzewanie co przynajmniej parę, a na to, na który się zdecydować, wpływa wiele różnych rzeczy.