Ciepło
Kolektory słoneczne

Jak pomóc chronić środowisko.

Globalne ocieplenie to temat, który od dobrych paru lat jest bardzo popularny. Jednym spędza sen z powiek, dla innych natomiast jest tylko żartem. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi podzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast poważni naukowcy mówią, że okresowe zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszym obowiązkiem, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.
grzejnik

Różne sposoby ogrzewania wnętrz, które są najbardziej ekologiczne?

Dawno przeminęły już czasy, kiedy najpopularniejszym typem ogrzewania w mieszkaniach były piece kaflowe opalane koksem lub drewnem. W późniejszym czasie odkryto, że rozwiązanie to jest nie tylko niezbyt ekonomiczne, ale również pochłaniające bardzo duże ilości energii z uwagi na obowiązek przynoszenia opału do domu. Ponadto palenie w piecach zabiera dużo czasu i należy długo czekać, zanim we wnętrzu zrobi się ciepło. Współcześnie raczej wybiera się ogrzewanie za pomocą kaloryferów czy profesjonalnych urządzeń znajdujących się pod podłogą.
otwarta maska samochodu

Masz auto, powinieneś wiedzieć jak się nim zainteresować

Gdy jesteśmy kierowcą, który ma swój samochód powinniśmy zadbać o to, by wszystko działało w nim niczym w szwajcarskim zegarku. Stwierdzenie w stylu: niech jeździ dopóki się nie rozsypie, na pewno nie jest stosowne, bo może być niebezpieczne. I nie mówimy tu tylko, o naszym bezpieczeństwie, ale też o bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu. Każdy zdaje sobie sprawę, że tak samo istotne jak to, że można autem jechać jest to, że możemy się w pewnej chwili zatrzymać.
domofon

Fugi mapei będą mocne

W domu musimy mieć sporo różnych sprzętów Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że przy urządzaniu domu potrzebnych będzie nam dużo przeróżnych przedmiotów, dlatego najpierw warto się rzetelnie zastanowić, co to ma okazać się, a następnie pomyśleć, w jakim miejscu to wszystko nabyć, tak żeby było niedrogie, a jednocześnie, aby się jak najlepiej prezentowało. To wszystko właśnie powoduje, że spraw wyposażenia nie można potraktować lekceważąco.
gruntowe pompy ciepła

Zimowe dylematy. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

Wielu ludzi szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie idealne pod wieloma względami: kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania lub bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?
Ocieplanie domu

Zabezpieczony i ocieplony budynek mieszkalny to fundament

Mieszkania mają być nie tylko trzymające ciepło, ale i zdrowe. Teraz bardzo wiele osób narzeka na złe warunki mieszkalne. Zwłaszcza jeśli chodzi budynki w których miasto wydziela mieszkania komunalne. W takich miejscach brakuje wszystkiego. Stawiając jakikolwiek budynek musimy sprawdzić, czy docieplenia są szczelnie wykonane. Ciepło jest w mieszkaniu niezwykle ważnym detalem. Czemu?
ciepła woda

Jak zadbać o ciepłą wodę w naszym mieszkaniu?

Wybudowanie domu to niewątpliwie niebywale skomplikowane zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w trakcie naszego życia. Każdy z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji potrzebuje stać się całkiem niezależnym, a posiadanie własnego miejsca zamieszkania bez wątpienia jest objawem takiego stanu rzeczy. Należy w tej sytuacji jednakże uświadomić sobie, że sam fakt budowy domu może wydawać się dla nas zadaniem niemożliwym do realizacji.
klimatyzacja

Klimatyzacja – zdecydować się na niego czy nie? Wybór na lata

Ludzie mają przeróżne oczekiwania co do miejsca, gdzie mieszkają, przebywają lub pracują. Jedni są bardzo wytrwali i wytrzymali, jest im tak naprawdę obojętne, potrafią się skupić i funkcjonować w różnych warunkach. Inni znów dla odmiany są bardziej wymagający. Narzekają, w momencie, gdy jest im zbyt ciepło lub zbyt zimno.
grzejnik

Kiedy warto rozważyć poszerzenie zwyczajnej instalacji grzewczej o ogrzewanie podłogowe?

Ciepło domowego gniazdka jest wartością fundamentalną dla zapewnienia prawdziwie rodzinnej atmosfery, której w codzienności oczekuje niemal każdy. istotną rolę odgrywa w tym przypadkurównież środowisko, w którym chcielibyśmy stworzyć jak najlepszy klimat dla naszej rodziny. Kwestia instalacji grzewczej jest o tyle istotna w naszym klimacie, ponieważ niełatwo wpisać nasz kraj do wyjątkowo ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niebywale ważną kwestią. Żeby ją rozwiązać należy przywołać tu dosyć świeżą technologię – grzejniki podłogowe.
dom

Kotły galmet gwarantują właściwą ilość ciepła

Co pragniemy mieć w swoim mieszkaniu? Jeśli nadchodzi moment, w którym planujemy zaaranżować swój dom, to powinniśmy się dokładnie namyślić, co pragniemy, żeby się w nim pojawiło i w jaki sposób ma być on urządzony. Do wyboru mamy wiele interesujących możliwości, dlatego warto je wszystkie ze sobą dobrze przyrównać, bo jedynie wówczas mamy szansę mieć pewność, że podejmujemy właściwą decyzję.
1 2