PRacownik
ergonomia stanowiska komputerowego

Podstawy ergonomii miejsca pracy

Nie podlega dyskusji, iż rozsądne przygotowanie miejsc pracy to fundament do wzorowego spełniania obowiązków związanych z pracą zawodową. Parę lat wstecz nie koncentrowano się na tym zbyt mocno, natomiast ostatnio da się bez kłopotu zauważyć, iż sytuacja ta uległa zmianie. Przede wszystkim zaczynają sobie z tego zdawać sprawę przedsiębiorcy, jacy dążą do tego, by pracownicy mieli prawidłowe otoczenie do tego, by pozostawać w jak największym stopniu wydajnymi.
dotacje dla firm

Trochę wiedzy o podatkach

Każda firma płaci rozmaitego rodzaju podatki - bezpośrednie i pośrednie. Ich wysokość ma bardzo duży wpływ na kondycję gospodarki. Im większy będzie poziom podatku, im obciążenia są wyższe, tym rozwój gospodarczy jest wolniejszy. Niemniej jednak niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń fiskalnych, koniecznie jest utrzymanie armii i innych niezbędnych służb. Współcześnie w polskim prawie daniny możemy podzielić na kilka rodzajów według różnych kryteriów. Jednym z nich będzie kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna bądź firma czy też inna instytucja posiadająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych normuje które i w jaki sposób muszą być płacone podatki.
Wakacje nad morzem

Jakim sposobem zadbać o stosunki pracownicze w naszej firmie?

Nie od dziś wiadomo, że każdemu posiadaczowi firmy zależy niezmiernie mocno na posiadaniu odpowiednich kontaktów pomiędzy pracownikami. Jest to bowiem oczywista gwarancja funkcjonalnej pracy, co rzecz jasna przekłada się na zyskowność naszej organizacji. W sytuacji rozbudowanych firm sytuacja ta jednak jest wyraźnie skomplikowana. Ciągła cyrkulacja kadry zatrudnionej jest bowiem elementem działającym wyjątkowo negatywnie.
podatek PIT

Ułatwianie rozliczania podatku pit

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja zdobywanego wynagrodzenia czy zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz szerszą skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o nowatorskie funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę oraz cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na swojego pracodawcę.
Praca, biznesmen

Jak ocenić efektywność pracowników?

Na polski rynku ukazuje się coraz większa ilość firm chcących inwestować w wykwalifikowanego pracownika. postanawiają uzupełnić swoje systemy o pakiety ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub rozwiązywania kłopotów firmy.
Koszulka reklamowa, reklama

Co powoduje, iż profesjonalna maszyna do koszulek jest na obecną chwilę tak wzięta?

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach w istocie nadzwyczaj duże znaczenie gra to, jak się wygląda oraz jakie nosi się ubrania. Jest nadzwyczaj wiele rzeczy, jakie mianują o tym, jak jesteśmy odbierani wśród innych. Bezsprzecznie wspomniany solidny design jest jedną z istotnych cech branych pod obserwację.
Młotek sędziego

Stabilna praca dla młodych ludzi poszukujących doświadczenia zawodowego w przedsiębiorstwach o wyrobionej pozycji

Współcześnie wchodząc na rynek pracy młodzi ludzi szybko zderzają się z nieraz brutalną rzeczywistością. O stabilną pracę niekoniecznie jest łatwo.
bhp

Szkolenia BHP - w jaki sposób wyselekcjonować profesjonalną jednostkę ?

Jedną z najistotniejszych formalności w procesie przyjmowania nowego pracobiorcy jest szkolenie BHP. Jest ono jak wszem i wobec wiadomo przymusowe i - bądźmy uczciwi - przez pracowników traktowane w większości przypadków jak zawracanie głowy. Szczególnie po macoszemu traktowane są te szkolenia przez pracowników administracji, którzy na pozór czują się bezpieczni. Bo co może złego stać się w biurze?
office

Wybór nowych pracowników to skomplikowany proces. Czy warto korzystać z usług agencji pracy?

Rekrutacja pracowników jest czasami bardzo skomplikowana, często więc firmy posiłkują się w nim specjalizującymi się w danej dziedzinie agencjami. Jest to już praktyka powszechnie stosowana, że działy HR w firmie wspomaga agencja doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc firmy wybierają je ze względu na to, czy przedmiotem działań ma być praca sezonowa, praca dla studentów czy też rekrutowany jest menadżer wyższego szczebla.
korporacja

Praca w znanej korporacji – tak, czy nie

W dzisiejszej rzeczywistości rynek pracy nie służy ani zdobyciu interesującej posady, ani rozwojowi zawodowemu. Wiele osób bez skutku poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, często nie są nią usatysfakcjonowani.
1 2