PRacownik
artykuły do pakowania

Dlaczego szkolenia są tak atrakcyjnym rozwiązaniem dla kadrowiczów i ich kierowników?

Pewne znajome krajowe przysłowie mówi, iż umiejętność to klucz do potęgi. Dzięki niej posiadamy znacznie większy zakres wiedzy i większą perspektywę. Znakomicie wiedzą o niniejszym również rodzice, jak i zwierzchnicy.
ergonomia stanowiska komputerowego

Podstawy ergonomii miejsca pracy

Nie ulega wątpliwości, że rozsądne zorganizowanie stanowisk pracy to podstawa do wzorowego spełniania zadań związanych z pracą zawodową. Kilka lat do tyłu nie skupiano się na tym nazbyt mocno, natomiast ostatnio da się bez kłopotu dostrzec, iż kwestia ta uległa odmianie. Głównie zaczynają sobie z tej opcji zdawać sprawę przedsiębiorcy, jacy dążą do tego, żeby zatrudnieni mieli stosowne otoczenie do tego, aby pozostawać w jak największym stopniu kompetentnymi.
człowiek

Własnych pracowników trzeba jakoś motywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy sądzą, iż w sumie nie ma najmniejszego sensu motywować swoich pracowników - po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje niemała część polskich przedsiębiorców. Jednakowoż fakty są takie, że swoich pracowników tak czy siak należy skutecznie motywować. W jaki sposób? Cóż, to zależy w sumie od rodzaju biznesu. Z pewnością japońskie sposoby motywacji, np. metoda kaizen, są w stanie dać naprawdę dużo. To tak naprawdę mocno ciekawe, iż zasadniczo Azja jest kontynentem, w którym ludzie wytrwale pracują.
dotacje dla firm

Trochę wiedzy o podatkach

Każda firma płaci różnego rodzaju podatki - pośrednie i bezpośrednie. Ich poziom ma ogromnie duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy będzie poziom podatku, im obciążenia są większe, tym rozwój gospodarczy będzie wolniejszy. Niemniej jednak niemożliwe jest zupełne zrezygnowanie z obciążeń skarbowych, koniecznie jest utrzymanie armii jak też innych niezbędnych służb. Dzisiaj w polskim prawie daniny można podzielić na parę rodzajów według różnych kryteriów. Jednym z nich będzie kryterium płatnika. Płatnikiem może być osoba fizyczna lub firma bądź też inna instytucja posiadająca prawną osobowość. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych normuje które i w jaki sposób winny być opłacane podatki.
Praca, biznesmen

Sprawna ocena okresowa pracownika

Oceny okresowe pracowników to obecnie popularny sposób kontrolowania ich kompetencji, lecz także weryfikacji tego jakie właściwości pracowników są pożądane na konkretnym stanowisku. Jak pokazują badania tylko nieznacznie ponad 10% makro przedsiębiorstw oraz korporacji nie korzysta z tego typu metod nadzoru.
Praca, biznesmen

Jak ocenić efektywność pracowników?

w Polsce pojawia się coraz większa ilość firm ukierunkowanych na dobrze biegłego w danej dziedzinie pracownika. postanawiają uzupełnić swoje systemy o pakiety ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w zamyśle usunięcia najsłabszego ogniwa, lub likwidowania kłopotów firmy.
Młotek sędziego

Stabilna praca dla młodych ludzi poszukujących doświadczenia zawodowego w przedsiębiorstwach o wyrobionej pozycji

Aktualnie wchodząc na rynek pracy młodzi ludzi szybko zostają zderzone z nierzadko brutalną rzeczywistością. O stabilną pracę niekoniecznie jest łatwo.
na spotkaniu w biurze

Jak właściwie prowadzić rozliczenia z urzędem skarbowym, jakie są zalety korzystania z biur rachunkowych z różnych miast

Prowadząc swoją firmę nie można zapominać o bardzo istotnej rzeczy, jaką jest płacenie podatków. W rzeczywistości od każdego zarobionego grosza trzeba opłacić daninę do skarbówki, jeśli ktoś o tym zapomina albo wręcz z świadomie nie zamierza płacić, to konsekwencje dla kogoś takiego mogą być dość poważne. Urząd skarbowy w surowy sposób karze wszystkich, którzy chcieliby coś ukryć, włącznie z wysokimi karami, ma też liczne sposoby na to, aby różne pomyłki znaleźć.
Mocne wejście Twojej firmy

Ocena okresowa - rodzaje i sposoby przeprowadzania

Oceny okresowe pracowników to aktualnie często stosowany sposób pomiaru ich umiejętności, jak również oceny tego jakie właściwości pracowników są potrzebne na konkretnym stanowisku. Jak pokazują badania tylko trochę ponad 10% dużych przedsiębiorstw i korporacji nie korzysta z takiego typu technik kontroli.
podatek PIT

Ułatwianie rozliczania podatku pit

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało szansę przekonać się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia oraz zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z zastosowaniem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz szeroką skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o nowatorskie funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę oraz cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na swego pracodawcę.
1 2