Rozliczenia
dokumenty w firmie

Jak sprawić, by zarządzając firmą mniej się denerwować? Czy warto skorzystać w tym celu z pomocy zewnętrznych podmiotów?

Człowiek na pewno uczy się cały czas, dzięki czemu jest w stanie osiągać coraz lepsze osiągnięcia. Niekiedy najlepszym nauczycielem jest porażka, gdyż przy jej pomocy wiadomo co niedobrze wykonaliśmy, jesteśmy w stanie z tego wyciągnąć bardzo bardzo ważną naukę. Jednak każdemu powinno się życzyć, aby zaliczał na swoim koncie jak najmniejszą ilość porażek, jak uczynić, ażeby tak właśnie było? Przede wszystkim przez cały czas powinniśmy się kształcić.
Pieniądze w złej sytuacji finansowej

Zobacz jak odzyskać należności

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas bez wątpienia świetnie wiesz, jak często można trafić na gorszych kontrahentów. Niejeden raz bez wątpliwości już zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił Ci w umówionym terminie.
rozliczenie przez internet

Sfinalizuj swoje zobowiązanie związane z PITem za 2015 rok i zafunduj sobie spokój

Szybsze wypełnienie obowiązków daje więcej czasu na to, co lubimy najbardziej. Jednak spędzanie kolejnych godzin na rozliczaniu się z urzędami przez wypełnianie całych plików dokumentujących nasz osobisty dochód i odkładany od niego podatek, może być niestety męczące.
podatki

Pit2016 już dawno przekazaliśmy

Kiedy przy przedkładaniu poprzedniego rozliczenia nie mieliśmy najmniejszych kłopotów, to z pewnością powinniśmy nadal korzystać z konkretnego programu, skoro zaznaczymy, że jest on już sprawdzony oraz możemy mu zaufać.
kalkulator i pieniądze na stole

Uzupełnianie PIT-u 37

Uzupełnianie zeznania podatkowego może co poniektórym spędzać sen z oczu. Bardzo dużo podatników w pierwszym kwartale nowego roku będzie się zastanawiać jak wypełnić PIT 37? To właśnie deklaracja PIT 37 jest tą w większości przypadków uzupełnianą w Polsce.
rok

Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednak można go załatwić bardzo prędko

Kiedy nadchodzi termin złożenia pitu, sporo osób zastanawia się czy lepiej pozałatwiać tę sprawę poprzez Net czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe formularze. Bez wątpienia wypełnianie formularzy na komputerze jest o znacznie łatwiejsze, jednak powinniśmy pamiętać o paru ważnych sprawach, nim się za to zabierzemy.


Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednak można go załatwić bardzo prędko

Nie każdy wie, iż pit przez Internet składa mnóstwo osób i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości prawie wszyscy podatnicy będą to robić.
na spotkaniu w biurze

Jak właściwie prowadzić rozliczenia z urzędem skarbowym, jakie są zalety korzystania z biur rachunkowych z różnych miast

Prowadząc swoją firmę nie można zapominać o bardzo istotnej rzeczy, jaką jest płacenie podatków. W rzeczywistości od każdego zarobionego grosza trzeba opłacić daninę do skarbówki, jeśli ktoś o tym zapomina albo wręcz z świadomie nie zamierza płacić, to konsekwencje dla kogoś takiego mogą być dość poważne. Urząd skarbowy w surowy sposób karze wszystkich, którzy chcieliby coś ukryć, włącznie z wysokimi karami, ma też liczne sposoby na to, aby różne pomyłki znaleźć.
Bezpiecznie w sieci

Informatyk na kontrakcie

Freelancer programista ma dobrze. Nie są zmuszani nosić niewygodnych garniturów. Nie mają nakazu zrywać się skoro świt i dojeżdżać do pracy. Zarabiając jako wolny informatyk indywidualnie określają sobie godziny zaczęcia i skończenia pracy. Da się przesiadywać koszulce i spodenkach przed komputerem, nie zwracając uwagi na żadne zwyczaje. Nikt nie kontroluje, nie wydaje poleceń. Introwertycy na pewno doceniają brak interakcji z resztą świata. Wszystko brzmi świetnie. Nie ma haczyka? Jakie minusy zauważają programiści zarabiający jako freelancerzy?