Powietrze
klimatyzacja w budynku

Typy i zadania wentylacji w różnych pomieszczeniach

Praktycznie od zawsze wiadome jest, jak istotne jest odpowiednio czyste powietrze we wnętrzach, w których spędza się czas w życiu codziennym. Bezproblemowe oddychanie na przykład w zakładzie pracy jest czynnikiem, który powinien być bezdyskusyjnie zagwarantowany. Analogicznie kwestia prezentuje się w domach mieszkalnych, wysokiej jakości powietrze jest przykładowo bardzo istotne w czasie snu.
ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Wymarzony oczyszczacz powietrza

W nowym tysiącleciu wybór dobrych nawilżaczy nie bywa zazwyczaj sprawą łatwą. Nawilżacze ultradźwiękowe czy też inne modele nawilżaczy powietrza? Aby dobrze dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, poznać marki robiące takiego typu urządzenia i kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych specjalistów
.
Grzejnik

W jaki sposób dbać o dobre samopoczucie wewnątrz pomieszczenia?

Zdecydowaną większość dni w trakcie roku oraz w czasie całego życia spędzamy w środku bloków. Stosunek ten zależy z pewnością od rodzaju naszej pracy, jednak można założyć że stanowi to spory wkład i niezmiernie ważne jest aby czas ten nie wpływał negatywnie na na zdrowie. Nie zastanawiamy się ile czynników i parametrów powietrza oddziałuje na nas.
klimatyzator

Tylko jeden klimatyzator a mnóstwo zalet

Od klimatyzatora coraz więcej się oczekuje. Już nie wyłącznie ma chłodzić, lecz również schludnie reprezentować się, niedużo kosztować i najkorzystniej, jeśli równocześnie może być też urządzeniem grzewczym. Marzenie? Nowy typ klimatyzatora przenośnego firmy Blaupunkt udowadnia, że jest to realne. Klimatyzator przenośny czyli tak zwany klimatyzator z rurą to coraz popularniejsze urządzenie w każdym domu.
klimatyzator

Dobrze mieć urządzenie klimatyzacyjne w swoim domu

Wiele osób źle znosi wysokie temperatury. W Polsce z kolei występuje tego rodzaju klimat, w którym upały w lecie są zjawiskiem standardowym. Ludzie ratują się więc różnorodnymi sposobami przed dostępem zbyt dużych ilości ciepła. W miarę postępu w technologii opracowano rozmaite przyrządy, których zadaniem jest chłodzenia powietrza we wnętrzach na różne sposoby. Tradycyjnym pomysłem jest zastosowanie wentylatora.
klimatyzacja

Klimatyzacja mobilna - plusy i minusy, które posiada

Słońce wpływa pozytywnie na nasze nastawienie do życia , a także wydzielane endorfiny. Wraz z przybyciem pierwszych, letnich dni od razu można zobaczyć na ulicach większych miasteczek uśmiechniętych ludzi, którzy posiadają dużo energii i siły. Na nieszczęście utrzymujące się przez paręnaście dni upały mogą niekorzystanie wpłynąć na nasze nastawienie.
schemat

Zasadnicze funkcje klimatyzatorów

Klimatyzacja w większości przypadków kojarzona jest w głównej mierze z wielkimi biurowcami, gdzie swoje siedziby mają największe światowe korporacje. Klimatyzatory jednakże coraz częściej montowane są też w domach prywatnych. Niestety nierzadko domownicy nie posiadają dogłębnej wiedzy na temat tego jak efektywnie używać tego rodzaju urządzenia, które mają zapewniać nam komfort w codziennym życiu. Klimatyzatory powoli stają się takimi nowoczesnymi urządzeniami, które wchodzą w standardowe wyposażenie domów.
air condition

Jak zapewnić sobie świeże powietrze w każdym pomieszczeniu?

Dobra atmosfera w domu jest niezwykle ważna, dlatego robimy co w naszej mocy, aby ją zbudować. Aranżujemy nasz dom w takiej stylizacji, jaką bardzo lubimy. Otaczamy się pięknymi przedmiotami, które pomagają ozdobić nasze mieszkanie. Hodujemy kwiaty w doniczkach, które mają uczynić nasze mieszkanie przytulnym. Czasami jednak podobne zabiegi nie wystarczają i w naszym doskonale zaaranżowanym mieszkaniu nie czujemy się za dobrze. Nie wysypiamy się, chodzimy rozdrażnieni i bez trudu cierpimy na różnego rodzaju choroby. Czy mogliśmy domyśleć się, że przyczyną takiego złego samopoczucia może być nieprawidłowa cyrkulacja powietrza? Ale znajdzie się na to właściwa rada.
klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Klimatyzatory w naszych mieszkaniach

Wszyscy staramy się, by w naszym domu roztaczała się miła aura. Dlatego urządzamy pokoje w swoim ulubionym stylu, kupujemy przedmioty dekoracyjne. Otaczamy się dorodnymi roślinami w doniczkach. Ciągle wycieramy kurze w domu i kupujemy odświeżacze powietrza. Jednakże często to nie wystarcza. Może się okazać, że nawet w tak idealnym pomieszczeniu czujemy się źle, narzekamy na częste migreny i przeziębiamy się.
Kolektory słoneczne

Jak pomóc chronić środowisko.

Globalne ocieplenie to temat, który od dobrych paru lat jest bardzo popularny. Jednym spędza sen z powiek, dla innych natomiast jest tylko żartem. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi podzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast poważni naukowcy mówią, że okresowe zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszym obowiązkiem, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.
1 2