kaloryfer

Jak szybko i sprawnie własnoręcznie sobie poradzić z problemami związanymi z zimnymi kaloryferami w domu.

Ciężko o gorszą rzecz w zimie, niż pobudzenie sięna w zimnym pomieszczeniu. Nie chce się wtedy nawet wychodzić z ciepłego łóżka, nie mówiąc już o motywacji do pozostałych czynności. Najczęściej za taki stan rzeczy ponosi odpowiedzialność zwyczajne powietrze. Tyle że to zwykłe powietrze, jeśli dostanie się do instalacji ogrzewającej mieszkanie potrafi niezwykle skutecznie ograniczyć jego wydajność. Zostać ono tam może po napełnianiu wodą rur, ale dostaje się też niejednokrotnie przez mikroszczeliny, jakich ciężko uniknąć nawet przy starannym montażu.
Sauna parowa

Sauna w domu - jak ją zaprojektować?

Każdy z nas czasami zmaga się z wyczerpaniem, napięciem bądź chandrą. Finowie posiadają na wszystkie te dolegliwości jeden patent - saunę. Jakim sposobem zaplanować w mieszkaniu saunę? Znaleźć miejsce na kabinę, natrysk i kącik do wypoczynku. Wszystko to obok siebie - najprawidłowiej zaprojektowane w wydzielonym miejscu mieszkania.
Klimatyzacja, jednostka zewnętrzna

Jakie są najczęściej używane odmiany klimatyzacji stosowane w domach i obiektach przemysłowych

Klimatyzacja jest coraz częściej spotykana w naszych mieszkaniach i pojazdach. Będzie to wynikać na przykład z tego, że sporo w ostatnich latach spadły ceny urządzeń do klimatyzacji, dzięki czemu są one dostępniejsze dla większości klientów. Poza tym ludzie zaczęli dostrzegać zalety, jakie może dać klimatyzacja. Szczególnie w biurach ma to spore znaczenie, bo dzięki klimatyzacji zagwarantować można pracownikom komfortowe warunki do wykonywania pracy nawet w czasie największych upałów.
zbiornik

Główne odmiany ciśnieniowych zbiorników na różne substancje używane w domach i przemyśle

Zbiorniki do przechowywania rozmaitych związków są powszechnie wykorzystywane w fabrykach i zakładach przemysłowych. Ze względów praktycznych i technologicznych wymagań często pracować one muszą w warunkach podwyższonego ciśnienia, dlatego też muszą mieć odpowiednią konstrukcję. Parametry takich zbiorników są bardzo dokładnie opisane przez różnego rodzaju normy, jakich należy się trzymać, jeżeli zbiornik ma być w pełni bezpieczny dla otoczenia.
Pistolet natryskowy

Które zestawy podtynkowe są promowane na współczesnym rynku?

Gdy sami podejmujemy decyzję o tym, że trzeba wyremontować mieszkanialub bierzemy się za remont, które kupiliśmy w stanie surowym, to może nie być łatwo. Rzeczywistość jest taka, że jeszcze coś w sklepie kupić na sto procent damy radę, ale z montażem danych rzeczy może być problem. Z tego powodu trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli płacić nie tylko za towar konieczny do ogarniania wszystkiego, ale też za robociznę.
pompa

Hydraulika - podstawowa kwestia w domu. Kilka spraw technicznych, które wesprą nas w zrozumieniu zagadnienia.

Hydraulik to fachowiec od zadań krytycznych. Po telefonie dotrze na miejsce, stanie nad niesprawnym sprzętem, popatrzy, stwierdzi, że zepsute i wyceni naprawę. W przypadku, gdy zaakceptujemy ofertę, to zmieni przykładowo zawory dławiące i gotowe. Szybko i bezproblemowo. Ile takich wrażliwych lokacji mamy w budynku?
kotłownie parowe2

Urządzenia do ogrzewania wody

W gospodarstwach domowych użytkujemy czasami sprzęt, którego obsługa może nas zaskoczyć, przykładem tego jest sprzęt do prasowania. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że w urządzeniu tym zastosowany jest mały kocioł. Kotły parowe najczęściej stosowane są w zakładach przemysłowych do pracy w turbinach parowych.
Łazienka

Twórcza i stylowa łazienka - nieco porad dotyczących urządzania

Dzisiejsze łazienki coraz częściej są punktami ciekawych zabiegów dekoratorskich. Sprawność i porządny wygląd instalacji sanitarnych to w tej chwili norma. Ochoczo wobec tego szukamy rozwiązań, które wykraczają poza szablonowe postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.
Prysznic

Jaką kabinę prysznicową kupić do łazienki? Czy będzie lepsza niż wanna?

Być może czeka nas remont łazienki. Jeżeli tak dobrze jest zacząć od tego co faktycznie ważne - od kabiny prysznicowej. Na nie za dużym metraży będzie ona świetnie zastępować wannę, zaś w dużym mieszkaniu będzie stanowić jej praktyczne uzupełnienie. Warto więc przy okazji remontu, zmienić trochę nasze przyzwyczajenia i zamiast długich kąpiel (mało oszczędnych) w wannie, lepiej skorzystać z szybkiego prysznica. Dlaczego?

Keraben płytki, pokoje kąpielowe, kabiny prysznicowe radaway

Jednym Hiszpania łączy się z torreadorami a według innych to drużyną piłkarską. Jednak Hiszpania to nie jedynie świetne miejsce na wczasy, Hiszpanie dają nam o dużo więcej niż opcja przyjemnego spędzenia czasu. Możemy cieszyć się ich najlepszymi produktami w naszych mieszkaniach.