Łazienki, meble łazienkowe Palermo

Systematyczne kontrolowanie swoich wydatków, to gospodarny styl życia

Ludzie, którzy zdroworozsądkowo traktują swoje życie skutecznie radzą sobie w takim samym stopniu prywatnie, jak i zawodowo. To nie żadna tajemnica. Jednak trzeba się zastanawiać jakie są powody tego że ktoś sobie radzi lepiej.
system klimatyzacji

Usługi oferowane przez przedsiębiorstwo - co warto wiedzieć?

Kiedy pracujemy w dużej korporacji wdaje nam się, że biuro musi być wyposażone w klimatyzacje, ale z tym jest różnie. Jeżeli budynek firmy, w której pracujemy nie należy do najmłodszych to naszym ostatnim ratunkiem bywają wiatraki, chociaż gdyby szef pomyślał można byłoby zainstalować systemy klimatyzacji. Jeżeli jakiś pracodawca ma wątpliwości, to powinien pamiętać, że w przepisach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest jasno zapisane, jakie warunki osoby zatrudnione muszą mieć zapewnione by pracowali. Jeżeli więc będzie za gorąco lub za zimno, tj. powyżej lub poniżej temperatury zapisanej w normach BHP, osoba zatrudniona może opuścić stanowisko pracy, bez problemów.
nagrzewnice gazowe

Sposoby na ogrzewanie większych powierzchni

Duże magazyny są bardzo trudne do nagrzania. Typowe grzejniki nie radzą sobie z zachowaniem tej samej temperatury. W tej trudnej sytuacji przydadzą się nagrzewnice.
O instalacjach sanitarnych
licznik ciepła

Jak sprawować kontrolę nad rachunkami za media i szukać oszczędności?

Miesięczne rachunki za media wielu osobom spędzają sen z powiek. Zazwyczaj staramy się zużywać jak najmniej energii czy prądu, aczkolwiek pomimo to płacimy rzeczywiście sporo. Powinniśmy się wobec tego zastanowić, co może być tego przyczyną i postarać się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu. Czasami kłopotem są niewłaściwe nawyki, czasem przestarzały sprzęt, a czasami zbyt drogi dostawca.
remont

Samodzielny remont mieszkania? Odważ się! i powinniśmy się z tym zmierzyć

Niedrogi remont? Chociaż to pojęcie dla większości z nas może brzmieć abstrakcyjnie, może okazać się prawdą. Zdarza się bowiem, że niezwykle cenne zdolności pozwalają na spore oszczędności. Jeśli samodzielnie podejmiemy się malowania czy położenia paneli, będziemy do przodu nieco funduszy. Samodzielnie przeprowadzony remont jest dużym zadaniem, jednak z należycie dobranym zestawem narzędzi, żadne prace nie będą trudne! Lista podstawowych narzędzi, bez których żaden porządny warsztat majsterkowicza nie będzie zasługiwał na to miano, każe wymienić głównie: młotki, poziomnice, miarki zwijane oraz śrubokręty.
Pompa ciepła marki Junkers

Pompy ciepła i ich zastosowanie

Czasami wykorzystywane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy zastosowaniu pomp ciepła. Jest to tak określane odnawialne źródło energii. Skutkiem tego jest bardzo duży wzrost cen ropy naftowej oraz gazu.
Wszystkie artykuły z kategorii: O instalacjach sanitarnych
rury

Rurociągi z dostosowanego materiału będą dobre do naszego mieszkania

Kiedy słyszymy słowo rurociąg, to dość często myślimy o tym, by ktoś gdzieś nie przekręcił kurka w złą stronęlub myślimy o tym, że jakiś rurociąg nasz kraj ominął. Jednak w naszym kraju jest sporo rurociągów, a ich uszkodzenie prowadzi do dużych strat. Dlatego firmy zajmujące się produkcją i te zajmujące się instalacją rurociągów dobrze wiedzą, że najlepszym rozwiązaniem okazują się rury z żeliwa sferoidalnego. Żelazo sferoidalne jest materiałem, który sprawdza się nawet w bardzo trudnych warunkach. Czym jest owe żeliwo sferoidalne? Otóż jest to odlew żelazowo-węglowy. Węglowa część to grafit sferoidalny, który jest w postaci kulek.
separatory substancji ropopochodnych

Zdrowa kanalizacja

Konstruując dom warto pamiętać o wielu ważnych kwestiach, by różne usterki nie pojawiały się często. Mądrze jest całość projektu urzeczywistnić ostrożnie i z wysokiej klasy budulców, by później nie trwonić kasy na drogie naprawy.
Kran, woda

Urządzenia wodno-kanalizacyjne - jaką firmę wybrać

Niesamowicie rozległe i dopasowane do potrzeb oraz wymogów klientów propozycje sklepów z akcesoriami budowlanymi, takimi jak np. separator substancji ropopochodnych znaleźć można także w internecie – na stronie internetowej producenta. Klienci mogą cieszyć się doskonałą jakością wyselekcjonowanych akcesoriów oraz z chęcią do sklepu wracają po inne, potrzebne w codziennej pracy rzeczy. Technika inżynierska ułatwia wykonanie odpowiednich konstrukcji, które posłużą na długo i spełnią wszelkie oczekiwania.
.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja kanalizacji
rury

Waga utrzymywania kanalizacji w dobrym stanie

Kanalizacja wodna to swoiste układ krwionośny naszego domu. Rurami dostarczana jest woda, która ma wielkie znaczenie dla ogniska domowego, a jakiekolwiek usterki mogą szkodzić całemu organizmowi. Ciągnąc metaforę, niedrożna rura to jak zawał serca. Gdy krany odmówią posłuszeństwa albo podłogę pokryje woda, czas dzwonić po lekarza. To znaczy, po hydraulika.
rury

Gdzie znaleźć polecane zawory podtynkowe?

Kiedy chciałbyś trochę dowiedzieć się na temat tego, w jaki sposób skonstruowany jest Twój dom i jakim cudem właściwie to wszystko dobrze działa, nasz artykuł na pewno przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Dzisiaj postaramy się opowiedzieć Ci nieco o zaworach – oczywiście niewątpliwie są one montowane w niemal każdym mieszkaniu, niejednokrotnie jednak nie zdajemy sobie bynajmniej sprawy z faktu, jak wiele różnych rodzajów zaworów można znaleźć – a każdy z nich przecież służy niemalże do czegoś innego. Jeśli zatem interesujesz się nieco budowlanką i zagadnieniami technicznymi, wtedy bez wątpliwości powinieneś dowiedzieć się dużo o poszczególnych modelach zaworów.
Łazienka

Twórcza i stylowa łazienka - nieco porad dotyczących urządzania

Obecne łazienki coraz to częściej są punktami interesujących zabiegów dekoratorskich. Sprawność i estetyczny wygląd instalacji sanitarnych to w tej chwili standard. Ochoczo w takim razie poszukujemy rozwiązań, jakie wykraczają za standardowe postrzeganie wanny, umywalki lub kabiny prysznicowej.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja wodna
rury

Jak jest wykorzystywana wentylacja w domach i różnych obiektach, jakie są różnice między układami grawitacyjnymi i mechanicznymi

Aby wygodnie mieszkać są potrzebne pewne rzeczy, jakimi obecnie można całkiem dobrze sterować. Przede wszystkim w domu musi być wystarczająco ciepło, to zapewni instalacja grzewcza, albo podpięta do sieci ciepłowniczej, albo używająca urządzeń w domu. Ważne jest również zagwarantowanie odpowiedniej jakości powietrza, powinno być ono świeże i posiadać właściwą wilgotność.
upał

Co zrobić, kiedy lato w Rzeczypospolitej robi się coraz bardziej upalne? Spójrz, co zakupić, by się ochłodzić

W Polsce jest coraz więcej ciepłych dni. Dawno temu zimy było niezwykle mroźne, a lata po prostu ciepłe. Dzisiaj zimy często swą temperaturą wyglądają niczym jesień, a w czasie letnich miesięcy bywa wręcz\bardzo upalnie. W jaki sposób sobie pomóc? Co kupić? Najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja, która potrafi ochłodzić nie jedynie jedno pomieszczenie, lecz i cały dom.
dom - zima

Pompa ciepła - EKO źródło ciepła do domu?

Nanoterm to przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą i instalacją ekologicznych systemów ogrzewania. Pompy ciepła, rekuperacja oraz specjalistyczne systemy ogrzewania podłogowego można połączyć w niezwykle efektywne źródło ciepła dla domu.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacje typu HVAC