centro-therm.pl - grzałki rurkowe

Elementy grzejne mogące ogrzewać również ciecze

Kiedy zaczyna się zima przeciętny Kowalski marzy tylko o tym, by grzejniki ogrzewały mieszkanie. Z tym właśnie kojarzymy ogólnie elementy, które mają grzać. Nie myślimy o tym, że na przykład w piekarniku potrzebne są grzałki rurkowe, dzięki którym możemy przygotować ciasto.
Hydraulik w pracy

Usługi hydrauliczne we Wrocławiu

Budowa domu to działanie potrzebujące ogromnego wkładu finansowego, energii a także czasu. Budowla to nie tylko dach i mury, lecz dodatkowo coś niewidzialnego z zewnątrz i słabo zauważalnego wewnątrz, czyli instalacje sanitarne. To pojęcie niesłychanie szerokie. Nie chodzi bowiem wyłącznie o doprowadzenie wody, czy odprowadzanie ścieków.
wentylacja

Filtry powietrza do wentylacji oraz filtry hydrauliczne, kilka przydatnych informacji

W powietrzu oraz cieczy mogą pojawiać się wszelakiego rodzaju zanieczyszczenia. Aby je sprawnie wyeliminować, konieczne jest zainstalowanie właściwych filtrów. Co trzeba o nich wiedzieć?
O instalacjach sanitarnych

Trochę słów o kaloryferach łazienkowych (kupowanie online)

W miejsce zwykłych kaloryferów, niektórzy wolą zaprojektować w łazience kaloryfery drabinkowe. Nie tylko ocieplą wnętrze, lecz wysuszą też ręczniki, lub pranie. Poza tym, grzejniki te mogą być barwne, a niektóre mają nawet niespotykane kształty.
rury

Czym są wymienniki ciepła i jaką ważką rolę przeprowadzają?

Wymienniki ciepła są to urządzenia, jakich nadrzędną rolą (jak sama nazwa pokazuje) jest wymiana ciepła pomiędzy dwoma (czasami więcej) płynami. Urządzenia te posiadają rozmaite wykorzystanie, różnią się od siebie budową i wykorzystaniem, dodatkowo także częstokroć posiadają inny sposób realizacji przepływu ciepła.
kominek

Jak zapewnić odpowiednią temperaturę w naszym mieszkaniu? Czy wiesz, w jaki sposób ogrzewać dom?

Sporymi krokami zbliża się do nas najzimniejsza pora roku - zima. W tym czasie nasze ciała wystawione są na działanie niezmiernie niskich temperatur, czego niezmiernie mocno nie lubimy. Zbyt mała temperatura jest bowiem często powodem naszych mnogich chorób oraz dolegliwości, co wyraźnie nie jest korzystne dla naszego organizmu. O ile nie możemy działać na temperaturę na zewnątrz, to niemniej jednak w tym czasie staramy się za każdą cenę w naszych miejscach zamieszkania utrzymać ją na realnie jak najwyższym poziomie.
Wszystkie artykuły z kategorii: O instalacjach sanitarnych
Wypusty mostowe

Różne typy stabilnych oraz mocnych wpustów mostowych

Żeliwne wpusty mostowe muszą spełniać mnóstwo przeróżnych wymagań, wskutek tego ich konstrukcja winna być skonstruowana nadzwyczaj precyzyjnie, trwale oraz solidnie. Powinny być one dobrane do konkretnych konstrukcji mostowych w zależności od właściwości mostów (wyróżniamy mosty stalowo-betonowe czy stalowe).
Chłodnia

W jaki sposób nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zmienione przez XX-wieczne wynalazki

Przechowywanie żywności, a zwłaszcza artykułów łatwo psujących się, od stuleci było wielkim wyzwaniem dla ludzkości. U zarania dziejów musiano po prostu skonsumować wszystko natychmiast, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi resztkami poczęstować sępy. Potem poznano konserwujące właściwości soli, a w dawnych dworach szlacheckich cześć towarów przechowywano w chłodnych piwniczkach albo obkładano je lodem.
Biuro, płytki ceramiczne Cermag

Jak urządzić niewielką łazienkę we Wrocławiu? Kilka wartościowych porad będzie pomocą w tym niełatwym wyzwaniu

Nie każdy chce zamieszkać w dużym domu. Dla wielu osób istotniejsze jest poczucie bezpieczeństwa oraz brak problemów związanych z ogrzewaniem czy remontami budynków, gdyż to sprawy spółdzielni. Właściciele mieszkań muszą troszczyć się jedynie o swoje gniazdko, co nie oznacza, że nie mierzą się z żadnymi trudnościami. Jednym z wyjątkowo uciążliwych zmartwień jest niewielka łazienka, jakiej urządzenie stanowi spore wyzwanie. Z tego powodu przyda ci się kilka rad, dzięki którym aranżacja pomieszczenia będzie przebiegać bez żadnych stresów.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja kanalizacji
folia

Jakie elementy do wind mogą być sprzedawane w specjalnych sklepach i kto je nabywa?

Codziennie korzystamy z wielu różnorodnych urządzeń, jakie pomagają nam w codziennych czynnościach. Dla przykładu takie windy, jakie są zainstalowane nie tylko w co poniektórych blokach mieszkalnych czy magazynach, ale także dla przykładu w szpitalach czy wieżowcach.
zbiornik ciśnieniowy

Urządzenia ciśnieniowe do czyszczenia – jak je kupować i z jakiego względu wyróżniają się ogromną popularnością?

Współcześnie każdy człowiek ma do dyspozycji dużo przydatnych urządzeń, które sprawiają, że codzienne obowiązki stają się dużo prostsze. Nie można się wobec tego dziwić, że większość osób skwapliwie korzysta z tego rodzaju rozwiązań i nie szczędzi pieniędzy na zakupienie sprzętu, który może się okazać przydatny.
remont mieszkania

Internet to idealne narzędzie dla hobbystów - zakupy w sklepach on-line

Dzisiaj uprawianie swojego hobby jest niezwykle istotne i silnie oddziałuje na rozwój osobisty. Dzięki temu człowiek może po ciężkim dniu w pracy wyzwolić się od złych myśli i zrelaksować. Co więcej, teraźniejsze pomysły pozwalają ludziom na duży rozwój swej pasji. Przystępność niezbędnych rzeczy do uprawiania sportu jest o wiele większa, tak samo temat prezentuje się w przypadku odmiennego typu zajęć.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja wodna

Inteligentne mieszkania to wygoda i funkcjonalność, co jest cudownym rozwiązaniem dla mieszkańców

Od zarania dziejów mieszkanie wiąże się z bezpieczeństwem i relaksem, gdzie zawsze z ochotą wracamy po dokuczającym dniu, gdyż w mieszkaniu możemy odpocząć, zrelaksować się, sycić się ciszą i komfortem. Żeby tak było, o własny azyl trzeba zatroszczyć się, podejmując rozliczne działania ochronne.
odwodnienia

Co to takiego odwodnienia liniowe?

Wiele osób boryka się z nadmiarem wody, przez którą ich dom albo inny budynek może być zagrożony, m.in. zalaniem piwnic lub tak samo problematycznym zawilgoceniem fundamentów, z którym trudno, a wręcz niemożliwe jest sobie poradzić. Z tego powodu dobrze jest wykonać odwodnienie liniowe. Jednak zanim zabierzemy się do pracy, powinniśmy skrupulatnie dowiedzieć się, na czym polega.
bateria łazienkowa

Efektywne zakupy we Wrocławiu – jak kupować poszczególne towary, by mieć pewność satysfakcji?

Nowoczesne społeczeństwo przez badaczy nazywane jest bardzo często społeczeństwem konsumpcyjnym. Mieszkańcy krajów rozwiniętych bowiem kochają kupować, niekiedy nawet jeśli nie posiadają ku temu stosownych funduszy. Na szczęście, rozwinięty system kredytów oraz pożyczek, pozwala im na realizowanie swoich marzeń przy jednoczesnym braku pieniędzy. Konsumpcjonizm rozwija się bardzo szybko i ogarnięta nim została też Polska.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacje typu HVAC