Chłodnia

W jaki sposób nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zmienione przez XX-wieczne wynalazki

Magazynowanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, od wieków było sporym wyzwaniem dla ludzkości. U zarania dziejów musiano po prostu pożreć wszystko od razu, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi pozostałościami uraczyć hieny. Później poznano konserwujące właściwości soli, a w dawnych dworkach szlacheckich cześć towarów przechowywano w chłodnych piwniczkach albo obkładano je lodem.

Najlepsza pompa ciepła do każdego domu

Nanoterm to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się wykonywaniem wyspecjalizowanego produktu jakim jest pompa ciepła, systemów chłodniczych i grzewczych – ogrzewanie podłogowe.
dom jednorodzinny

Drzwi wewnętrzne leroy merlin może nam zaoferować

Markety budowlane prezentują interesującą ofertę. Kiedy pragniemy zająć się aranżowaniem naszych pomieszczeń, to musimy nawiedzić sklepy budowlane, gdyż to tam mamy szansę odnaleźć najwięcej ciekawych ofert oraz równocześnie, będziemy mieli szansę przebierać w różnych ofertach. To spowoduje, że markety te czasami oferują nam pokazanie gotowych stylizacji, tak byśmy mieli świadomość, w jaki sposób zastosować to, co oni nam oferują.
O instalacjach sanitarnych
Pompa ciepła marki Junkers

Pompy ciepła i ich zastosowanie

Niejednokrotnie używane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy zastosowaniu pomp ciepła. Jest to tak nazywane odnawialne źródło energii. Skutkiem tego jest bardzo duży wzrost kosztów ropy naftowej a także gazu.
gruntowe pompy ciepła

Zimowe dylematy. Instalacje grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

Wielu ludzi szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie idealne pod wieloma względami: kosztów montażu głównej instalacji, kosztów użytkowania lub bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła jest jednym z optymalnych rozwiązań?
pompa cieplna

Jakie profity oferuje pompa ciepła oraz czy warto w nią inwestować? Co musimy o niej wiedzieć?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż pompa ciepła jest częścią większego systemu. Składają się na niego dolne źródło i aparatura grzewcza. Dobry efekt działania możemy uzyskać jedynie wtedy, kiedy wszystkie składowe części są właściwie dopasowane jak i wykonane.
Wszystkie artykuły z kategorii: O instalacjach sanitarnych
klimatyzator na ścianie

Dobór nawilżaczy powietrza, które jak najlepiej będą odbijać się na zdrowiu użytkowników.

Zakup nawilżaczy powietrza, które korzystnie będą odbijać się na stanie zdrowia użytkowników jest w licznych wypadkach główną przesłanką co do tego, iż osoby takie w ogóle zdecydują się z nich zrobić użytek. Niestety albowiem, w licznych mieszkaniach panuje wysuszone powietrze, a to potem źle będzie odbijać się na stanie zdrowia osób, jakie w domu takim będą przebywać.
dom

Pompy jako aparaty nagrzewające

Pompy ciepła to sprzęty, które wywołują krążeniepowietrza z miejsca o niższej temperaturze do miejsca w którym ciepłota jest wyższa. W związku z tym, że grzanie poza kanalizacją i bieżącą wodą to jeden z najbardziej niezbędnych elementów wyposażenia mieszkania, w związku z tym warto zastosować do tego celu niezawodne szwedzkie pompy ciepła.
klimatyzator na ścianie

Polecane kurtyny powietrza

Wiele budynków boryka się problemami utrzymania wewnątrz domu odpowiedniej, wybranej przez domowników temperatury. Współcześnie ogrom trudności ze sprawami ogrzewaniasą w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści ,a także odpowiednie nowoczesne metody grzania mieszkań. Czy warto mocno zainwestować w klasyczne, lecz niezwykle tanie metody ogrzania mieszkania czy też przykładowo specjalne urządzenia, takie jak dla przykładu tak zwane kurtyny powietrzne, jak je opłaca się wybierać, aby nie popełnić kosztownego błędu i nie wyrzucić pieniędzy w błoto?
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja kanalizacji
ciepła woda

Jak zadbać o ciepłą wodę w naszym mieszkaniu?

Wybudowanie domu to niewątpliwie niebywale skomplikowane zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w trakcie naszego życia. Każdy z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji potrzebuje stać się całkiem niezależnym, a posiadanie własnego miejsca zamieszkania bez wątpienia jest objawem takiego stanu rzeczy. Należy w tej sytuacji jednakże uświadomić sobie, że sam fakt budowy domu może wydawać się dla nas zadaniem niemożliwym do realizacji.
basen

Producent basenów dopomoże nam wybrać coś odpowiedniego

Kiedy chcemy wybudować basen, to nie ma znaczenia jak duża okazuje się być nasza luźna przestrzeń, w której pragniemy go ulokować. Starczy, że obejrzymy różne projekty basenów, a na pewno znajdziemy coś dobrego dla siebie, co będzie nam odpowiadało tak pod kątem rozmiarów, kształtu, jak i głębokości. Warto tu pamiętać również o tym, że takie projekty mają baseny zamknięte, jak i otwarte, więc musimy się namyślić, które z nich chcemy i jakie rozwiązania okażą się dla nas tu odpowiednie.
prysznic

Modele baterii łazienkowych

Znakomicie wykonane akcesoria oraz urządzenia, które producent oferuje na rynku, są znakomicie dostosowane do obecnych oczekiwań konsumenckich. Wybory konsumentów dają do myślenia, a preferowane przez nich modele są sukcesywnie uzupełniane wśród propozycji. Spora gama produktów profesjonalnych, jak m.in. baterie prysznicowe, to bogactwo wysokiej jakości rozwiązań na doskonałym poziomie. Konsumenci wybierający dla siebie markowe dodatki łazienkowe są niesamowicie zadowoleni z tego, co przygotował dla nich producent.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacja wodna

System grzewczy w planach budynku

Kiedydecydujemy się na budowęwłasnego domu, oprócz planówdomubędziemy musieliuwzględnić wieleinnych, ale równie kluczowych decyzji. Istotny jestdobórmateriałów i elementów wykończeniowych. W dodatkupowinniśmywybrać sposób ogrzewania.
klimatyzacja

Klimatyzacja mobilna - plusy i minusy, które posiada

Słońce wpływa korzystnie na nasze nastawienie do życia i wydzielane endorfiny. Razem z nastaniem pierwszych, letnich dni wnet można zauważyć na ulicach większych miast uśmiechniętych ludzi, którzy posiadają multum werwy i siły. Na nieszczęście utrzymujące się przez paręnaście dni skwary są w stanie niekorzystanie wywrzeć wpływ na nasze nastawienie.
grzałka

Elementy mogące ogrzewać również ciecz

Kiedy rozpoczyna się zima przeciętny Kowalski marzy jedynie o tym, by grzejniki ogrzewały mieszkanie. W taki sposób właśnie kojarzymy ogólnie elementy, które mają dostarczać ciepło. Nie myślimy o tym, że np. w piekarniku potrzebne są grzałki rurkowe, dzięki którym możemy przygotować ciasto. Są przedsiębiorstwa, które produkują grzałki rurkowe ogrzewające powietrze – np. jak w wymienionym piecu piekarnika , jak też grzałek rurkowych, które ogrzewają ciecze – np. w bojlerach.
Wszystkie artykuły z kategorii: Instalacje typu HVAC