Chłodnia

W jaki sposób nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zmienione przez XX-wieczne wynalazki

Magazynowanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, od wieków było sporym wyzwaniem dla ludzkości. U zarania dziejów musiano po prostu pożreć wszystko od razu, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi pozostałościami uraczyć hieny. Później poznano konserwujące właściwości soli, a w dawnych dworkach szlacheckich cześć towarów przechowywano w chłodnych piwniczkach albo obkładano je lodem.

Najlepsza pompa ciepła do każdego domu

Nanoterm to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się wykonywaniem wyspecjalizowanego produktu jakim jest pompa ciepła, systemów chłodniczych i grzewczych – ogrzewanie podłogowe.
Pompa ciepła marki Junkers

Pompy ciepła i ich zastosowanie

Niejednokrotnie używane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy zastosowaniu pomp ciepła. Jest to tak nazywane odnawialne źródło energii. Skutkiem tego jest bardzo duży wzrost kosztów ropy naftowej a także gazu.
klimatyzator na ścianie

Dobór nawilżaczy powietrza, które jak najlepiej będą odbijać się na zdrowiu użytkowników.

Zakup nawilżaczy powietrza, które korzystnie będą odbijać się na stanie zdrowia użytkowników jest w licznych wypadkach główną przesłanką co do tego, iż osoby takie w ogóle zdecydują się z nich zrobić użytek. Niestety albowiem, w licznych mieszkaniach panuje wysuszone powietrze, a to potem źle będzie odbijać się na stanie zdrowia osób, jakie w domu takim będą przebywać.
dom

Pompy jako aparaty nagrzewające

Pompy ciepła to sprzęty, które wywołują krążeniepowietrza z miejsca o niższej temperaturze do miejsca w którym ciepłota jest wyższa. W związku z tym, że grzanie poza kanalizacją i bieżącą wodą to jeden z najbardziej niezbędnych elementów wyposażenia mieszkania, w związku z tym warto zastosować do tego celu niezawodne szwedzkie pompy ciepła.
klimatyzator na ścianie

Polecane kurtyny powietrza

Wiele budynków boryka się problemami utrzymania wewnątrz domu odpowiedniej, wybranej przez domowników temperatury. Współcześnie ogrom trudności ze sprawami ogrzewaniasą w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni specjaliści ,a także odpowiednie nowoczesne metody grzania mieszkań. Czy warto mocno zainwestować w klasyczne, lecz niezwykle tanie metody ogrzania mieszkania czy też przykładowo specjalne urządzenia, takie jak dla przykładu tak zwane kurtyny powietrzne, jak je opłaca się wybierać, aby nie popełnić kosztownego błędu i nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

System grzewczy w planach budynku

Kiedydecydujemy się na budowęwłasnego domu, oprócz planówdomubędziemy musieliuwzględnić wieleinnych, ale równie kluczowych decyzji. Istotny jestdobórmateriałów i elementów wykończeniowych. W dodatkupowinniśmywybrać sposób ogrzewania.
klimatyzacja

Klimatyzacja mobilna - plusy i minusy, które posiada

Słońce wpływa korzystnie na nasze nastawienie do życia i wydzielane endorfiny. Razem z nastaniem pierwszych, letnich dni wnet można zauważyć na ulicach większych miast uśmiechniętych ludzi, którzy posiadają multum werwy i siły. Na nieszczęście utrzymujące się przez paręnaście dni skwary są w stanie niekorzystanie wywrzeć wpływ na nasze nastawienie.
grzałka

Elementy mogące ogrzewać również ciecz

Kiedy rozpoczyna się zima przeciętny Kowalski marzy jedynie o tym, by grzejniki ogrzewały mieszkanie. W taki sposób właśnie kojarzymy ogólnie elementy, które mają dostarczać ciepło. Nie myślimy o tym, że np. w piekarniku potrzebne są grzałki rurkowe, dzięki którym możemy przygotować ciasto. Są przedsiębiorstwa, które produkują grzałki rurkowe ogrzewające powietrze – np. jak w wymienionym piecu piekarnika , jak też grzałek rurkowych, które ogrzewają ciecze – np. w bojlerach.
upał

Co zrobić, kiedy lato w Rzeczypospolitej robi się coraz bardziej upalne? Spójrz, co zakupić, by się ochłodzić

W Polsce jest coraz więcej ciepłych tygodni. Lata temu zimy było potwornie mroźne, a lata po prostu ciepłe. W obecnych czasach zimy często swą temperaturą wyglądają niczym jesień, a w czasie letnich miesięcy bywa wręcz\bardzo upalnie. Jak sobie pomóc? Co kupić? Idealnym rozwiązaniem jest klimatyzacja, która może schłodzić nie tylko jedno pomieszczenie, ale i cały dom.