nagrzewnice gazowe

Sposoby na ogrzewanie większych powierzchni

Duże magazyny są bardzo trudne do nagrzania. Typowe grzejniki nie radzą sobie z zachowaniem tej samej temperatury. W tej trudnej sytuacji przydadzą się nagrzewnice.
rury

Jak jest wykorzystywana wentylacja w domach i różnych obiektach, jakie są różnice między układami grawitacyjnymi i mechanicznymi

Aby wygodnie mieszkać są potrzebne pewne rzeczy, jakimi obecnie można całkiem dobrze sterować. Przede wszystkim w domu musi być wystarczająco ciepło, to zapewni instalacja grzewcza, albo podpięta do sieci ciepłowniczej, albo używająca urządzeń w domu. Ważne jest również zagwarantowanie odpowiedniej jakości powietrza, powinno być ono świeże i posiadać właściwą wilgotność.
upał

Co zrobić, kiedy lato w Rzeczypospolitej robi się coraz bardziej upalne? Spójrz, co zakupić, by się ochłodzić

W Polsce jest coraz więcej ciepłych dni. Dawno temu zimy było niezwykle mroźne, a lata po prostu ciepłe. Dzisiaj zimy często swą temperaturą wyglądają niczym jesień, a w czasie letnich miesięcy bywa wręcz\bardzo upalnie. W jaki sposób sobie pomóc? Co kupić? Najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja, która potrafi ochłodzić nie jedynie jedno pomieszczenie, lecz i cały dom.
Pompa ciepła marki Junkers

Pompy ciepła i ich zastosowanie

Czasami wykorzystywane jest ciepło ze środowiska naturalnego przy zastosowaniu pomp ciepła. Jest to tak określane odnawialne źródło energii. Skutkiem tego jest bardzo duży wzrost cen ropy naftowej oraz gazu.
dom - zima

Pompa ciepła - EKO źródło ciepła do domu?

Nanoterm to przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą i instalacją ekologicznych systemów ogrzewania. Pompy ciepła, rekuperacja oraz specjalistyczne systemy ogrzewania podłogowego można połączyć w niezwykle efektywne źródło ciepła dla domu.

System grzewczy w planach budynku

Jeślipodejmujemy decyzję o budowiewymarzonego domu, oprócz projektówdomumusimyuwzględnić mnóstwoinnych, ale równie kluczowych decyzji. Ważny jestdobórmateriałów budowlanych. W dodatkumusimyzadecydować o sposobie ogrzewania.
klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Dobre strony klimatyzacji w naszym domu

Możliwe, że nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale bardzo wiele zależy od właściwej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu.A już na pewno nasze dobre samopoczucie. To właśnie nieprawidłowy bieg powietrza może być czasem powodem powtarzających migren, czy także skłonności do przeziębień. Przebywające w powietrzu wirusy też nam nie pomagają czuć się dobrze. Wielkie znaczenie dla naszego prawidłowego funkcjonowania ma też odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Ludzki organizm najlepiej pracuje w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Trzeba też zwracać uwagę na stopień wilgotności.
Klimatyzacja, jednostka zewnętrzna

Jaką metodą poradzić sobie z gorącymi dniami?

Wielkimi korkami zbliża się do na niesłychanie ciepła pora roku, którą jest lato. W tym czasie w wielu przypadkach zmuszeni jesteśmy do przebywania w pomieszczeniach, które cechują się w wielu przypadkach zbyt wysoką temperaturą. Trzeba w tym miejscu jasno przyznać, że bez wątpliwości praca w takich warunkach nie należy do najprzyjemniejszych, bowiem stwarza to astronomiczny brak komfortu, wyjątkowo jeżeli jesteśmy zmuszeni do przebywania bardzo długo w jednej lokalizacji. Niemniej tymczasem na szczęście istnieją pewne mechaniczne sposoby rozwiązania tego wybitnie trudnego zadania, które niewątpliwie przyniosą nam skuteczne rozwiązanie drażniącej nas kwestii. Mowa tutaj szczególnie o takich urządzeniach jak klimatyzatory, które w ostatnich latach w naszym kraju cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem pośród właścicieli firm jak i restauracji.
Klimatyzacja, jednostka zewnętrzna

Czy klimatyzatory są potrzebne w biurze?

Gdy na zewnątrz upalne lato, zazwyczaj także w naszych firmowych biurach jest gorąco. Zadowoleni są głównie ci, którzy podczas gorących miesięcy w Polsce mogą sobie wziąć urlop i wyjechać na wakacje. Jednak nie każdy może urwać się z pracy w tym czasie - niektórzy w trakcie letnich chwil muszą sobie radzić w pracy.
alarm pożarowy

Jak najlepiej da się zabezpieczać różne obiekty i budynki przed wystąpieniem pożaru

Jednym z najgroźniejszych niebezpieczeństw, jakie spotykają ludzi jest pożar. Pojawić się on może w każdym momencie, czy to z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, czy ewidentnych zaniedbań. Czasami starczy jedna zapałka czy uszkodzona instalacja elektryczna, żeby pojawił się ogień. A jeżeli już się on pojawi, to szkody są bardzo duże, płonie wszystko, a czasami są również śmiertelne ofiary.