Business

Poprawne działanie pracowników

Firma może by ć porównana do organizmu, który działa właściwie jedynie wówczas, gdy poprawnie funkcjonują wszelkie jego części. Zasadniczymi częściami składowymi każdej firmy są mianowicie ludzie, konkretni zatrudnieni, których czynności składają się na całościowe działanie firmy.

Gdzie lokować oszczędności?

Ostatnia sprawa z bankructwem kłamliwej firmy inwestycyjnej z Pomorza wskazała Polakom, że nie warto inwestować pieniędzy w nieznanych miejscach. Ten krach zaufania do parabanków powoduje, że chętniej podejmowane stają się formy pomnażania pieniędzy gwarantowane przez centralne instytucje.
odbitka - firma

Jakiej pracy szukają studenci technicznych kierunków studiów?

Jak wiadomo, dzisiaj najbardziej popularnym zawodem, którego z powodzeniem można nauczyć się korzystając z nauki na uniwersytetach technicznych, jest praca programista php.
Kask, BHP

Usługi BHP dla przedsiębiorstw

Usługi bezpieczeństwa i higieny pracy zdają się być podstawowymi szkoleniami, które organizowane są na stanowiskach pracy zaraz po zatrudnieniu świeżego pracownika. Najistotniejszymi założeniami takiego typu warsztatów są informacje wiążące się z zachowaniem stosownego poziomu bezpieczeństwa w firmie lub też każdym innym miejscu pracy.
Komputer, strony internetowe

Które ważne informacje trzeba umieścić w CV?

Chwila szukania pracy jest jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, by wyszukać taką pracę w jakiej może się dopełniać jak i będzie pozwalała sukcesy. Jednak zanim to wszystko stanie się człowiek będzie zmuszony do napisania CV a także dość często listu motywacyjnego. Z pozoru proste zadanie, jednak kiedy się nad tym usiądzie nie będzie już tak wesoło. Dlaczego?
komputery

Jak programiści mają okazję pozyskać zatrudnienie?

Cóż, w zasadzie fakty są takie, że jeśli mocno zależy dla nas, aby móc pracować jako programista, to bez większego cienia wątpliwości kapitalnym rozwiązaniem jest podjęcie pracy we Wrocławiu. Z jakiego powodu? Choćby należy zwrócić większą uwagę, że przecież stolica Dolnego Śląska jest miejscem, w którym pracy dla programistów jest całkiem sporo. A poza tym Wrocław to obecnie jedno z najfajniejszych miast w naszym kraju, a może nawet na Starym Kontynencie.
pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości

Jesteś w teraźniejszym czasie w faktycznie ciężkiej sytuacji finansowej

Masz wrażenie, że Twoja korzystna życiowa passa w tym momencie się zakończyła i nadszedł ciężki czas. Czegokolwiek byś się nie chwycił, nie przynosi to spodziewanych zysków.
podatki

Otwieramy własną działalność

Gdy planujemy rozpocząć własną działalność, jest wiele rzeczy o których nie możemy zapomnieć. W każdym rodzaju działalności szczegóły mogą być inne, ale pewne rzeczy są niezmienne.
Fundusze UE

Przydatne informacje o tym, jak najlepiej rozliczyć swoje roczne przychody.

Jedną z podstawowych rzeczy, którą opłacać musi każda pracująca albo zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one wymagane i nie można od nich uciec, chyba że ktoś będzie chciał zaryzykować działanie w szarej strefie.
dokumenty

Rozliczanie się z podatków za 2015 – o czym warto pamiętać

Coroczne rozliczanie się z podatków to dla wielu ludzi wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, jakie zarabiają dochody z rozmaitych źródeł, prowadzą swoją firmę lub, paradoksalnie, uzyskują przeróżne zapomogi , a także stypendia. Do tego potrafią jeszcze dojść tak skomplikowane kwestie, jak chociażby rozliczenie darowizn bądź wygranych z konkursów albo podział majątku po rozejściu się małżonków.