Które zawory regulacyjne trzeba zakupić na budowę własnego domu?

Jeżeli musisz przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu, wtedy niewątpliwie powinna zainteresować Cię kwestia budowy sieci wodociągowej. Jeżeli bowiem wgłębisz się w temat, okaże się, że ilość zaworów istniejących na rynku jest naprawdę ogromna. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim domu i jak reagować w razie jakiejś małej usterki, wtedy bez wątpliwości powinieneś nieco poszerzyć swoją wiedzę na temat konkretnych rodzajów zaworów. Na początek chcemy Ci opisać zawory przelotowe, które bez wątpienia są najbardziej popularne.


budowa domu
Takiego typu zawory zdecydowanie posiadasz w swoim domu w wielu różnych miejscach. Jeśli dobrze się przyjrzysz, możesz spotkaćzawór przelotowy dla przykładu w kuchni – tam najczęściej służy do kontrolowania dopływu gazu do kuchenki. Jeżeli w łazience masz wodę ogrzewaną gazem, tam również bez wątpliwości będziesz mógł odnaleźć tego typu zawór. Dodatkowo zawory przelotowe (zawory budowlane) są wszędzie tam, gdzie istnieje dopływ wody – dla przykładu do pralki. Do czego służy zawór przelotowy? Ten zawór niewątpliwie przydaje się do regulowania ciśnienia w rurach. Kiedy ciśnienie jest zbyt wysokiej lub zbyt niskie, wówczas wystarczy lekko odkręcić lub przykręcić zawór – dzięki temu będziesz w stanie regulować ciśnienie w rurach.


Jeśli natomiast przydarzy Ci się jakaś awaria, której nie będziesz w stanie sam usunąć, wtedy kategorycznie powinieneś przede wszystkim zakręcić dopływ wody za pomocą właśnie tego zaworu. To niezły sposób na to, aby nie dopuścić do dużej awarii i zabezpieczyć dom do czasu przyjazdu mechaników. Podobną funkcję jak zawory przelotowe spełniają także zawory regulacyjne (zawory do wody) – wprawdzie za ich pośrednictwem nie da się kompletnie wyłączyć dopływu wody, jednak swobodnie można kontrolować stan ciśnienia w rurach.

Otwórz ten link szafki basenowe wymiary! Tam znajdziesz ciekawe fakty na to zagadnienie, opisane w artykule.

Jeżeli jest zbyt wysokie lub zbyt niskie, wtedy wystarczy lekko przykręcić lub (link do strony) odkręcić zawór. Oprócz tego w domu możesz spotkać również zawory przełączające, które są nieco bardziej zaawansowane – jeżeli skorzystasz z takiego zaworu, wtedy możesz zmienić całkowicie bieg gazu w rurach. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, jak to prawidłowo zrobić, na pewno lepiej będzie nie ruszać tego zaworu.
2019-11-15 07:11