Nowy rok, więc czas na deklarację podatkową. Czy wiesz, jak wypełnić PIT? Pamiętasz tę czynność? Może konieczna Ci pomoc?

Niby co roku robimy to samo – wypełniamy pit. Niby wiemy jak to zrobić, bo jest to stosunkowo proste i regularne. Niemniej, jak przychodzi właściwy czas, to znowu pojawiają się problemy. Powstaje więc pytanie, który pit jest od czego, jaki pit jesteśmy zobligowani wypełnić. Dowiedz się tego jeszcze raz, żeby pit 2015 nie był problemem, a stał się rutyną.
rozliczenia podatkowe
Dla kogo właściwie jest przeznaczony PIT-37? Skorzysta z niego większość osób pracujących na etacie, lecz także ludzie zatrudnieni na bazie innych sposobów pracy – umowy o dzieło i zlecenia. PIT-37 mogą składać małżonkowie ale również osoby samotne, które zajmują się swoimi dziećmi. Takie szanse skutkują zazwyczaj wysokim zwrotem podatku (portal podatkowy). Na co przyda nam się PIT-37? Umożliwia odjęcie różnorodnych możliwych ulg podatkowych. Najczęściej wybierane z nich, to: ulga na dziecko i ulga na Internet.

Czy ciekawią Cię zbliżone zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej takiego typu postów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Można także odliczyć ulgę związaną z rehabilitacją a także związanej z darowizną, które zostaną odciągnięte na cele użyteczności publicznej. Warto też przypomnieć o ulgach otrzymanych na mocy tak zwanych praw nabytych. Może to być przykładowo ulga związana z mieszkaniem.


Następne treści

Czy kratki mogłyby zostać dominującym wzorem istniejącego wokół nas globu?

kratki
Leciutki powiew świeżego życiodajnego górskiego wiatru delikatnie zakołysał wiszącym na podwórzu praniem. Widząc to spoczywający na werandzie mężczyzna westchnął głęboko posiadając na licu iście dziwaczną minę.

formularze
Formularz PIT-28 składamy, w momencie gdy rozliczamy się na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego. Tego typu druk należy złożyć wcześniej niż inne PIT-y, bo już do 31 stycznia 2013 roku .

Chcesz zgłębić większą ilość ciekawych informacji na opisywany wątek? To pokaż szczegóły (https://visaandwork.com/blog/obsluga-i-pomoc-obcokrajowcom/), które właśnie wspomniane informacje mają.

Komu dedykowany jest PIT-28? Dla prowadzących osobiście pozarolniczą działalność gospodarczą. Dla prowadzących opisaną powyżej działalność w formie spółki jawnej osób fizycznych lub spółki cywilnej osób fizycznych. Dla uzyskujących finanse z różnorodnych tytułów (najmu, podnajmu, dzierżawy). W tej kategorii można wyszczególnić wiele innych tego typu umów. Wszystkie one nadają się do rozliczania na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Ale uwaga! Nie mogą być w tym samym czasie zawierane w obrębie własnej działalności gospodarczej.

Zeznanie PIT-36 deklarują ci, którzy w roku 2012 otrzymywali zarobki opodatkowane według skali podatkowej (18-32%) (rozliczenie pit). Załatwiane jest to bez pośrednictwa płatnika, co oznacza, że tacy podatnicy samodzielnie będą musieli policzyć zaliczki na podatek czy wartość podatku do zapłaty. W sytuacji, gdyby to płatnik wszystko liczył, koniecznym wtedy zeznaniem byłby druk PIT-u 37.
2020-10-15 09:25