Jakim sposobem wybrać dobry projekt domu?

Czym się kierować: bryłą domu, dachem, ilością przyszłych mieszkańców czy zaprojektowanym tarasem? Zbadajmy parę istotnych kwestii dla domów jednorodzinnych.


Współcześnie na rynku jest osiągalnych paręnaście tysięcy projektów gotowych.
lampy


Jak z takiej ilości wyselekcjonować ów jedyny, przypuszczając, iż „wznosimy jeden domek na całe życie”? Większość inwestorów selekcjonuje swój wyśniony projekt domku, ponieważ jest „śliczny”. Jednakże to, iż projekt jest ładny, nie znaczy, iż obiekt będzie funkcjonalny. A wszak o to właśnie idzie: aby budynek spełniał swą rolę – żeby nam się dobrze, funkcjonalnie zamieszkiwało, a nie aby sąsiedzi podziwiali z zachwytem i nutką zazdrości, iż jest piękny.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj więc dalej o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

To dość rozpowszechniony błąd wśród inwestorów: dla przykładu „małżonka wyselekcjonowała, gdyż jej się podoba, ma piękny odcień oraz ozdobny dach” Nie mówię, aby w związku z tym przekreślać na wstępie projekty domów śliczne, cudowne itp., ale należałoby zajrzeć do środka, aby przekonać się na sto procent, że nie dość, że domek podoba mi się pod względem kształtu, lecz i spełnia moje wymagania funkcjonalne.


Mój budynek ma być ładny dla mnie i dostosowany do mojego stylu życia i wymogów funkcjonalnych.


wynajem


Kamień elewacyjny CYKLOP® z serii Relief®


Budowa budynku jest niezaprzeczalnie inwestycją poważną, pochłaniającą czas oraz pieniądze, stąd też warto nieco czasu przeznaczyć na dobór właściwego projektu, tak pod kątem własnych wymagań, jak i wytycznych z planu zagospodarowania obszaru.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tu inne tego typu materiały - one także są warte zainteresowania.

Pamiętajmy, iż zalecenia planu miejscowego dla konkretnej działki, często determinują parametry naszego przyszłego domu i musimy się do nich zastosować, by otrzymać pozwolenie na budowę.
Kiedy mamy już za sobą zmagania z planem miejscowym oraz przeanalizowane wymiary parceli, teraz skupmy się na tym, czego przyszły eksploatator domku wymaga od projektu? Rozpatrzmy swoje wymagania, jeżeli nie mamy czterokołowca, wybierzmy projekty domów bez garażu.
2020-01-09 07:39