Do jakich spraw najbardziej pomocny jest doradca finansowy? W czym nam zwłaszcza będzie pomocny?

Doradca finansowy jest jakby pośrednikiem między klientem a bankiem. Klient chce uzyskać najlepszy kredyt, natomiast bank może przyznać go pod pewnymi warunkami. Dzisiaj jest dosyć znaczny popyt na takie usługi, choćby z tego powodu, iż banki wprowadzają dość restrykcyjne procedury przyznawania kredytów.


Niestety, lecz przeciętny człowiek nie ma tak wiele czasu, żeby odwiedzać każdy bank z osobna, gdzie jest w stanie przeprowadzić kolejne rozmowy, z jakich wszystko może pojąć i nie będzie miał problemów z weryfikacją tego rodzaju zagadnień. Ponadto taka osoba może mieć już jakiego rodzaju pożyczki, które także utrudniają wzięcie kolejnej pożyczki. Z pomocą w takich momentach przychodzi najlepszy (zobacz najlepszy stomatolog we Wrocławiu) niezależny doradca finansowy z Warszawy. Na pewno pomoże on wybrać jak najbardziej korzystną ofertę, zarówno pod kątem finansowym, ale także możliwej do zrealizowania przy pamiętaniu o indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy opiera swoją pracę na obsłudze klientów, jacy poszukują kredytów. Jedno z pierwszych spotkań z klientem służy zdefiniowaniu potrzeb danej osoby. W czasie takiej rozmowy doradca zostaje poinformowany, jakiego rodzaju i w jakiej wielkości pożyczki się oczekuje, na jakie cele będą przeznaczone środki z uzyskanego kredytu. W czasie takiej rozmowy mogą padać różne pytania. Doradca tak więc może zapytać, czy klient zastanawia się nad ofertą kredytów walutowych czy w grę wchodzą tylko kredyty złotówkowe. Na tym etapie również ocenia się wstępnie sytuację finansową klienta, czyli mogą pojawić się pytania czy klient jest zdolny zabezpieczyć kredyt przez hipotekę lub poręczycieli.


Pozostałe zadania to zaprezentowanie klientowi dokumentów, przy pomocy których bank będzie mógł ocenić zdolność kredytową. Każdy, kto dostał kredyt zdaje sobie sprawę, iż tu ważne są nie tylko zaświadczenia o dochodach, ale również dokumenty z ZUS, inne dokumenty z sądu a nawet druki banku, jakie powinniśmy wypełnić, gdy planujemy otrzymać kredyt. Doradca finansowy nie tylko przekazuje klientowi informacje, jakiego typu dokumenty należy dostarczyć, lecz również pomaga przy ich kompletowaniu i wypełnianiu. To faktycznie jest duże wsparcie dla każdego, kto chce zdobyć najlepszy kredyt, na jak najlepszych warunkach. Taka pomoc jest nieoceniona
2018-07-09 07:22