Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednak można go załatwić bardzo prędko

Gdy nadchodzi czas rozliczenia pitu, dużo osób zastanawia się czy lepiej załatwić tę sprawę poprzez sieć czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe dokumenty. Bez wątpienia wypełnianie formularzy na laptopie jest o wiele łatwiejsze, jednakże powinniśmy pamiętać o kilku ważnych sprawach, zanim się za to weźmiemy.


Nie każdy wie, iż pity przez Net rozlicza mnóstwo osób i najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą tak działać.


Jeśli się na to zdecydujemy, to posiadamy do wyboru parę opcji. Najłatwiejszą będzie oczywiście użycie strony Ministerstwa, gdzie działa specjalistyczna Platforma do wypełniania pitów. Nieważne czy chcemy wypełnić pit 36, pit (zobacz darmowy program pit) 37 czy jakikolwiek inny – w tym miejscu odnajdziemy wszelkie potrzebne formularze, które powinniśmy wypełnić i wysłać do właściwego Urzędu. Wypełniając druki w Necie z pewnością zrobimy znacznie mniej pomyłek, a sporo miejsc będzie uzupełnionych za nas przez program, który obliczy właściwe sumy. Poza tym od kilku lat dostępna jest także usługa automatycznego wypełniania druków przez Urząd Skarbowy rozlicz pit 36. Jeżeli zarabiamy tylko w jednym miejscu, to może być tak, iż dostaniemy już uzupełniony formularz pit 36 czy 37, który będziemy musieli jedynie przejrzeć oraz wysłać. Jest to niezmiernie komfortowe rozwiązanie.


rok


Następne treści

Gdzie drukować materiały reklamowe?

Drukarnie cyfrowe
Jeżeli planujemy promować się drukowanymi materiałami, a nie mieliśmy dotąd kontaktu z żadną firmą zajmującą się wydrukami dobrze jest poszukać najlepszej oferty używając Internetu. Najpierw musimy wiedzieć czego potrzebujemy. Nie wszystkie drukarnie mają maszyny umożliwiające dla przykładu tłoczenie nadruków. Przykładowo firma druk wizytówek kraków dysponuje takim zapleczem. Jest to ważne, by jakość usług była najwyższa.


Inną metodą będzie ściągnięcie bezpłatnego programu do uzupełniania pitów. W Internecie odnajdziemy ich bardzo wiele, wystarczy jedynie uruchomić wyszukiwarkę i wstukać właściwe hasło. Warto obejrzeć rozmaite rankingi, by sprawdzić, który z nich będzie najskuteczniejszy numer KRS 0000186434. Jednak problem z bezpłatnym programem jest taki, iż często ma on wstukany na dobre numer KRS organizacji, która dostanie 1% naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli więc chcemy przykładowo przekazać fundusze Fundacji Słoneczko, która dba o niepełnosprawne osoby, to sami będziemy musieli wstukać cyfry 0000186434. W tym przypadku warto pomyśleć o zakupieniu programu do uzupełniania pitów lub złożeniu ich w papierowej formie. Jeśli pragniemy, żeby ta decyzja była nasza, to musimy zapamiętać, żeby znaleźć program, który pozwoli nam wpisać numer KRS samodzielnie.


W wypadku więc, kiedy zdecydujemy, iż nasz 1% otrzyma Fundacja Słoneczko posiadająca numer 0000186434, to będziemy musieli samodzielnie wpisać go we właściwej rubryce.


Trzeba także pamiętać, żeby załatwić wszystkie sprawy powiązane ze składaniem zeznań podatkowych w terminie, gdyż nawet niewielkie opóźnienie może nas narazić na niemiłe konsekwencje oraz karę.
2019-10-04 08:05