Jakiego typu towary sprowadzamy z Chin?

Bardzo atrakcyjne koszty produkcji powodują, że towar który jest przesyłany z Chin możemy spotkać na całym świecie, artykuły wykonywane w tym kraju są zwyczajnie najtańsze. Do tego Chińczycy są w stanie wyprodukować praktycznie wszystko, liczba importerów zafascynowanych zakupieniem chińskich towarów jest więc ogromna również w Polsce.


sklep w chinach
Polski eksport do Chin nie jest aż tak bardzo wielki, ale jednak liczba towarów, które sprzedajemy do tego kraju systematycznie rośnie. Nasz eksport do Chin skupia się w dużej mierze na artykułach z branży kosmetycznej, w dużej mierze jest to również jedzenie. Do Chin wysyłamy przede wszystkim pożywienie ekologiczne, produkty mleczne, mięso i słodycze. Chińczycy są zainteresowani też konkretnymi wyrobami z bursztynu i urządzeniami dla górnictwa. Pomimo wszystko że nasz eksport do Chin (artykuł o eksporcie produktów do Chin) ciągle wzrasta, to i tak znacznie intensywniej importujemy. Towar z Chin jest bardzo tani. Koszty wyprodukowania są tam nieporównywalnie niższe niż w krajach Europy Zachodniej czy w USA. Atrakcyjne koszty produkcji później przekładają się na atrakcyjne ceny, dlatego towar (czytaj tutaj) z Chin cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów w Europie Zachodniej oraz w Polsce - towary wysokiej jakości.
Różnice kulturowe pomiędzy Polską a Chinami sprawiają, że wymiana handlowa nie będzie należała do najłatwiejszych. Nie oznacza to jednak, że Chińczycy nie będą się interesowali handlem z Polską. Liczba towarów, które można z Chin przesyłać jest bardzo duża.
granit z chin


W naszym kraju działają przedsiębiorstwa, które z tego kraju importują też marmur i granit. Najwięcej jednak importerów sprowadza z Chin odzież i artykuły elektroniczne. Powszechnie towar z Chin uważamy jest za towar kiepskiej jakości. Nie jest to do końca prawdą. W Chinach nie brakuje ogromnych i renomowanych fabryk, które proponują towar naprawdę bardzo wysokiej jakości. Oczywiście artykuły pochodzące z takich fabryk kosztują o wiele więcej. Nadal będą one pomimo wszystko znacznie tańsze niż te których produkcja odbywa się w Europie. Potężne przedsiębiorstwa zafascynowane importem z Chin są w stanie negocjować atrakcyjne ceny. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy zamówiona zostaje naprawdę duża partia towaru.
2018-07-03 17:16