Niełatwe poszukiwania pracy

Na rynku pracy jest coraz ciężej i znają to nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Dobrze stworzone CV to konieczność, ale nie jest wystarczające. Pracodawcy zwracają uwagę coraz częściej na doświadczenie, więc to nie wykształcenie jest problemem.

Kilka lat temu jedyną drogą dla bezrobotnych była praca za granicą. Chwilę po maturze, bez kwalifikacji, całe rzesze młodych osób pojechało do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. Zwykle pracowali fizycznie w fabrykach, w magazynach, a dziewczyny pomagały w kuchniach restauracji i hoteli. Teraz sytuacja uległa zmianom.

Następne treści

Rurociągi z dostosowanego materiału będą dobre do naszego mieszkania

rury
Kiedy słyszymy słowo rurociąg, to dość często myślimy o tym, by ktoś gdzieś nie przekręcił kurka w złą stronęlub myślimy o tym, że jakiś rurociąg nasz kraj ominął. Jednak w naszym kraju jest sporo rurociągów, a ich uszkodzenie prowadzi do dużych strat. Dlatego firmy zajmujące się produkcją i te zajmujące się instalacją rurociągów dobrze wiedzą, że najlepszym rozwiązaniem okazują się rury z żeliwa sferoidalnego. Żelazo sferoidalne jest materiałem, który sprawdza się nawet w bardzo trudnych warunkach. Czym jest owe żeliwo sferoidalne? Otóż jest to odlew żelazowo-węglowy. Węglowa część to grafit sferoidalny, który jest w postaci kulek.


W dzisiejszych czasach w Angli i Irlandii trudno o pracę, mimo że i tak jest lepiej niż w Polsce. Bezrobocie w Irlandii spotkało wielu Polaków i zmusiło ich do powrotu. Jednak praca zagranicą to niekoniecznie zajęcia fizyczne. Zapominamy, że to oferta szczególnie dla młodych i wykształconych, żądnych wiedzy i doświadczenia. absolwenci renomowanych uczelni zwykle szukają pracy w Irlandii i Wielkiej Brytanii, chcąc odnieść sukces.

Google w Dublinie dla Polaków Znajomość języka, dobre CV i przede wszystkim list motywacyjny po angielsku ułatwiają sytuację na rynku pracy. Google w Dublinie chętnie przyjmuje do pracy Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że mądrzy ludzie po prostu uciekają z Polski. Podobnie jest w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi specjaliści są tam doceniani, a doświadczenie, które dostają pozwalają na pracę w największych firmach w naszym kraju.

Życie zagranicą W Anglii ciągle mieszka mnóstwo Polaków. Niektórzy mają tego po dziurki w nosye, chociaż są też tacy, którzy widzą w nas dobrych specjalistów. Za pewne to nie jest literackie życie na wygnaniu. Są polskie restauracje, sklepy, a nawet przychodnie takie jak Medicus. Dodatkowo funkcjonują krajowe biura, wyjaśniające Polakom rozliczać podatki w Irlandii i upraszczają formalności.

Polacy mieszkający tam od lat tworzą polskie grupy także w Sieci. Razem wybierają szkoły dla swoich dzieci, wymieniają się doświadczeniami sobie w mieszkaniu z dala od rodzin. praca zagranicą (odnośnik do serwisu)
Gazeta.ie
Na podstawie danych z: Gazeta.ie
Opracowanie: A.Z.
2018-07-12 10:43