Po co nam szkolenia?

Co chlebodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w ustawiczne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakiś sposób ocenić? Co uczynić, ażeby szkolenia na które decydujemy się przyniosły efekty?


rekruter


Płynące dużym strumieniem fundusze z Unii Europejskiej zrobiły mnóstwo dobrego dla branży szkoleniowej, jak także propagowana wśród pracodawców idea ustawicznego dokształcania pracowników. W ogromnej mierze szło nie jedynie o „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników, lecz i – czyniące taką furorę w poprzedniej dekadzie, umiejętności miękkie. Równolegle programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę specjalizacji szkoleniowej. Jakiego rodzaju? Idzie o powszechną opinię która się wykształciła, a tycząca się tego czym są szkolenia jak też jakie są ich efekty. W powszechnym mniemaniu kursy (szczególnie te kształtujące kompetencje miękkie) jest to kreowanie sztucznego zapotrzebowania na coś, co w ogóle przedsiębiorcom a także pracobiorcom nie jest potrzebne.


kursy


Czy zatem szkolenia przynoszą jakiekolwiek wymierne efekty? Co chlebodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne kształcenie pracobiorców? Czy możemy to w jakiś sposób ocenić? Co zrobić, by szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły rezultaty? Szkolenie pracowników jest jedną z kluczowych długofalowych inwestycji firmy. Nie za każdym razem te efekty można łatwo ocenić, w dłuższym okresie czasu widać, iż firmy które zaniedbują szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi jak też łatwo ich tracą.


Następne treści

W Polsce istnieje ustawodawstwo, które mówi o tym, że każdy zatrudniony musi co jakiś czas zaliczać szkolenia BHP

Internet
Duża część ludzi czynnych zawodowo ma za sobą już wiele szkoleń BHP. Jednakże, nie każda firma jest zobligowana zatrudniać w tym celu szkoleniowca na stałe.


Są takie dziedziny, w których kursy BHP to czysta formalność.


Przecież każdy już słyszał, iż egzystujemy w erze „gospodarki opartej na wiedzy”. Z perspektywy pracodawcy chodzi o wiedzę, która realnie przełoży się na działanie przedsiębiorstwa.
2019-01-19 20:53