Dobór właściwej bramy wjazdowej: na co należy zwracać uwagę?

Wybór typu bramy wjazdowej nie za każdym razem podyktowany jest upodobaniami posiadacza. Czasem okazuje się, iż obrys działki, dla przykładu parcela wąska oraz głęboka czy szeroka, ale płytka, wręcz narzuca nam konkretne rozwiązania: dobór furty rozwieralnej czy też przesuwnej.

Bramy g60 firmy Normstahl
O bramie wjazdowej wskazane jest pomyśleć już na etapie projektowania wjazdu na posesję.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości (https://www.dcngallery.pl/obrazy.html) na wybrany temat? Zapraszamy do przejrzenia kolejnego wpisu. W nim zapoznasz się z wszystkimi wiadomościami.

Pozwoli nam to ustrzec się niespodzianek jak też sprawi, iż będziemy wiedzieć, czego dokładnie szukać. A wybór - jak się nierzadko okazuje - nie jest łatwy. Nim jednak zaczniemy rozważania na ten temat, powinniśmy pamiętać o 2 najistotniejszych warunkach, jakie musi spełniać brama – ma być ona na pewno bezpieczna w użyciu oraz zapewniać wygodny wjazd na posesję.

Wielkość bramy wjazdowej według przepisów nie może być mniejsza niż 2,4 m. By jednakże wjazd bądź wyjazd z posesji nie był dla nas powszednim wyzwaniem, dobrze jest dobrać szerszą bramę, zatem przynajmniej trzymetrową. Jeśli działka umiejscowiona jest przy ruchliwej ulicy, brama musi być zaplanowana w taki sposób, by wjeżdżający na posesję samochód nie powodował zagrożenia dla ruchu drogowego oraz pieszego. Bezpieczny wjazd na posiadłość zależy od wielkości drogi jak też minimalnego promienia skrętu pojazdu.

Bramka wjazdowa jest wizytówką posesji zatem winna być dostosowana do jej charakteru. Mówiąc o charakterze, mamy na myśli nie wyłącznie architekturę znajdujących się na działce budowli czy sposób ich wykończenia, ale także kontur działki, jaki niekiedy narzuca pewne rozwiązania. W przypadku dużych działek wybór odpowiedniej wjazdowej bramy nie stanowi problemu. Więcej propozycji znajdziesz tu: Bramkor.pl. Jeśli jednak nasza działka będzie głęboka, acz wąska, okazuje się nierzadko, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru. W takowym przypadku warto zainstalować bramę skrzydłową.

Czy uważasz, że umieszczone tu dane są interesujące? Jeśli tak, to przejrzyj treść, a odnajdziesz w tamtym miejscu nie mniej istotne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

Wprawdzie zajmuje ona dużo miejsca na podjeździe, ale na głębokiej parceli nie powinno stanowić to kłopotu.

brama automatyczna
Brama rozwieralna może posiadać jedno czy 2 skrzydła przytwierdzone do słupów postawionych na fundamencie. Słupy mogą być z metalu, murowane bądź betonowe. Do nich instaluje się zawiasy, na jakich zawiesza się skrzydła bramki. Pozytywem bramy rozwieralnej będzie to, iż jeżeli okaże się, iż droga dojazdowa jest nazbyt wąska, możemy ją cofnąć w stosunku do linii płotu w głąb działki.

Wytwórców bram w stolicy można łatwo odnaleźć wprowadzając w wyszukiwarkę frazę: bramy ogrodzenia Warszawa czy też serwis bram Warszawa.
2019-04-24 07:39