Jak dużo zalet ma elektroniczny obieg faktur w porównaniu z tradycyjnym obiegiem dokumentów.

Tradycyjny obieg faktur w firmie często może rodzić różnego rodzaju problemy. W pierwszej kolejności będzie wymagać dość dużej pracy ludzi z różnych działów, ale też jest niekiedy przyczyną sporego zamieszania. Dokumenty przychodzą do firmy różnymi drogami. Część z nich może być dostarczana wraz z towarem do magazynu czy działu zakupu, część dochodzi listownie do sekretariatu, a część może dostać księgowość wprost na maila. Tak duży rozrzut miejsc sprawia, że dokumenty zaczynają często wędrować niepotrzebnie między działami, czasami giną i generalnie jest z nimi spore zamieszanie.
dokumenty
Nawet najlepiej zorganizowana obsługa faktur w wersji tradycyjnej nie ustrzeże się od tych kłopotów, a poza tym zabiera sporo czasu pracowników, którzy mogliby zrobić coś innego zamiast szukać zaginionych papierów - więcej informacji na efematic.pl. Z tego też powodu firmy coraz częściej decydują się na usprawnienie w jakiś sposób procesów wiążących się z rejestracją i przetwarzaniem faktur, a z pomocą przychodzą im nowoczesne technologie.

Następne treści

Czy można zarobić w internecie?

Mnóstwo osób od dzieciństwa rozmyśla o napisaniu własnej książki. I nie chodzi tu o to, by zarobić miliony. Niekiedy odczuwamy ogromną chęć podzielenia się z kimś prywatnymi poglądami na konkretny temat. Chcemy uwolnić swój umysł. Pisanie tylko dla siebie przynosi jedynie chwilową ulgę. Oczywiście, wylewamy własne myśli na papier, ale przecież nikt tego nie widzi. A literatem możemy być jedynie wówczas, gdy posiadamy własnych odbiorców.
Niedawne lata oraz gwałtowny rozwój wirtualnego świata przyniósł nam rozstrzygnięcie tego zagadnienia.


Jednym z coraz chętniej stosowanych rozwiązań o takim charakterze jest oprogramowanie do cyfrowej obsługi i archiwizacji dokumentów. Wszystkie faktury na papierze, jakie się pojawią w firmie są przede wszystkim poddane skanowaniu i przerobione do postaci cyfrowej. Realizowane to jest na zaawansowanych skanerach, które umożliwiają odczyt tekstu z wydrukowanych kartek. Obecnie rozpoznanie faktur jest na wysokim stopniu zaawansowania, współczesne algorytmy radzą sobie bardzo dobrze z tekstem a ich skuteczność wynosi nawet do 90 procent - dowiedź się więcej o rozpoznaniu faktur. Tym sposobem zmniejsza się znacząco ilość pracy ludzkiej, przy jednoczesnym zapewnieniu należytej jakości. Brakujące 10 procent nieprzeczytanych dokumentów jest wykonywane przez ludzi, a później tak przetworzone faktury będą trafiać dalej.
Zrobić między innymi można integrację z programem księgowym, do którego zostaną załadowane całościowe informacje o zakupach, wraz ze skanem faktury. Tym sposobem wszystko będzie od razu dostępne dla odpowiednich działów, i tak naprawdę od razu będzie można dalej taki dokument procesować.
2019-05-15 11:38