Pozwolenie na postawienie

konstrukcja garażu bez względu na jego powierzchnię wymaga pozwolenia. Nie mają również ważności jego konstrukcja, ani surowiec, z jakiego zostanie wykonany.
droga


zainstalowana pompa ciepła


poddasze


W tym roku po raz kolejny wprowadzono zmiany w prawie budowlanym. Dzięki nim zezwolenia na budowanie zostały częściowo zlikwidowane, zwłaszcza w wypadku mniejszych inwestycji, bądź robót połączonych z rekonstrukcją większych obiektów.


Jeżeli projektujemy budowę garażu wolno stojącego, niezbędne będzie wyłącznie zgłoszenie zamysłu jego stworzenia, jeżeli przestrzeń zabudowy nie przekroczy 35m2, okaże się to budynek parterowy i nie będzie ich więcej aniżeli dwa na każde 500m2 przestrzeni działki.

Jeśli chcesz przeczytać większą ilość informacji na tego typu temat, to wejdź na ten odnośnik - jest tam bardzo świeża treść (http://screenpol.com.pl/do-pobrania/) odnośnie tej tematyki.

Przy niespełnieniu choćby jednego z tych zastrzeżeń, budowa garażu niezbędne będzie pozwolenie na budowę garażu. W przypadku garażu stanowiącego dobudowanie do istniejącego budynku mieszkalnego na dobre z nim zespolonego, potrzebne może być wykonanie pełnej specyfikacji, jak przy pozwoleniu na budowę. Trzeba pamiętać, że nawierzchnię zabudowy oblicza się po zewnętrznym konturze ścian obiektu, jest ona w związku z tym obszerniejsza od powierzchni użytkowej.


W przypadku wiaty garażowej formalności wyglądają nieco odmiennie. Opuszczona została tu bowiem procedura zgłoszenia zamiaru budowy.
Niezależnie od tego, czy wymagane jest pozwolenie na budowę, zgłoszenie, czy też nie obowiązują jakiekolwiek formalności, niezbędne jest użycie przepisów wypływających z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych którym powinny odpowiadać budowle i ich położenie.

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst na stronie.

W szczególności odnosi się to do najmniejszych odległości takich obiektów od granic działki przyległej.
2019-11-07 07:51