Jak można by zabezpieczyć płyty szalunkowe przed działaniem korozji?

Bardzo często przy wznoszeniu różnego rodzaju budynków stosuje się elementy betonowe. Powinny mieć one odpowiedni kształt, który można, czy też nawet trzeba modelować.


Zazwyczaj wykorzystuje się do tego tzw. szalunki, czyli ściany, między które wylewa się następnie beton.


Następne treści

O własnej posiadłości marzy w praktyce wiele osób – czy opłaca się go budować?

uszczelki
Budowa domu – właściwie zazwyczaj nie jest to łatwe zadanie. Trzeba w to włożyć wiele wysiłku, postarać się, mimo ogromnych kosztów, jakie na nas czekają. Mogą być one mniejsze, jeśli wszystkim zajmiemy się na własną rękę. Z drugiej jednakże strony pamiętajmy, że by tak postąpić, musimy mieć faktycznie sporą wiedzę na najróżniejsze tematy.


zamówienie


Wanna Excellent


Szalunki te wykonywane są z desek, specjalistycznych sklejek albo stalowych płyt. W wypadku desek jest to budowa jednorazowa, natomiast jeśli wykorzystane były płyty szalunkowe wykonane ze sklejki lub metalu, mogą być one wielokrotnego użytku. Popularnym Rozmiarem tego typu płyty jest 2,00x0,5x0,27 lub 1x0,5x0,27. Cena za 1mb takiego towaru waha się w koło sumy 50-60zł w wypadku płyty nowej. Te używane są odpowiednio tańsze, przy czym najczęściej podawana jest cena za całość a nie za 1 mb. Cena jest oczywiście uzależniona od typu surowca, z jakiego została wykonana. Należałoby dodać, że elementy te muszą być odporne na działanie wody, dlatego też sklejki pokryte są szczególną odporną na działanie wody powłoką, a stal jest ocynkowana.


Jeśli Klient decyduje się na kupno elementów nowych, takie płyty szalunkowe mogą zostać przewiezione na teren konstrukcji. Do tego typu płyt można także kupić dodatkowe elementy, przykładowo dźwigary z drewna, ocynkowane oraz podpory stropowe ocynkowane czy głowice krzyżowe. Należałoby dodać, że dzięki zastosowaniu pionowego rzędu dziur, płyty szalunkowe można używać do konstrukcji różnorodnych szalunków oraz zmieniać położenie ściągów przy kolejnych budowach.


Aktualnie popularne są bardzo duże płyty wykonane ze sklejki liściastej, która może być dodatkowo pokryta bardzo wytrzymałym na ścieranie tzw. filmem fenolowym.
2019-04-02 18:55