Planujesz oświetlenie na schodach? Zadbaj o odpowiednie wyłączniki oraz ciesz się dogodnymi warunkami

Jedną z istotniejszych spraw, która trzeba podjąć podczas budowy oraz aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie przewodów oświetleniowych. Są one odpowiedzialne za doprowadzanie energii elektrycznej do każdego miejsca w budynku, zapewnienia prądu w kontaktach elektrycznych oraz zaplanowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach i korytarzach. Niezwykle istotne jest, aby właściwie obmyślić oświetlenie w mieszkaniu, gdyż od tego uzależniony bywa komfort jego użytkowników.

oświetlenie salonu
Gdy masz budynek wielokondygnacyjny Wyjątkowo ważne bywa, by zaprojektować oświetlenie zgodnie z wymogami, jakie generuje konkretny budynek i zadbać o odpowiednie warunki korzystania z dowolnej części domu. W wypadku, kiedy buduje się obiekt kilkukondygnacyjny warto zatroszczyć się o dobre oświetlenie klatek schodowych lub schodów. Idealnie w tym momencie sprawdzi się łącznik schodowy. Zastosowanie takiego elementu pozwala sterować oświetleniem z dwóch miejsc, zatem na przykład jeżeli załączy się światło kontaktem na parterze, po wejściu na górę można je wyłączyć drugim przyciskiem tworzącym część systemu ( więcej). To wielkie ułatwienie w wypadku większych mieszkań, bloków czy budynków firmowych.

Pamiętaj o łączniku krzyżowym W wypadku, kiedy musi się zamontować łącznik schodowy dla większej ilości pięter, trzeba pomyśleć o elemencie, który stanowi przełącznik krzyżowy. Jest to element, który montuje się pomiędzy łączniki schodowe, jego założeniem jest umożliwienie wykorzystania instalacji schodowej dla większej ilości kondygnacji - się więcej. To niezwykle komfortowa opcja w wypadku wysokich apartamentowców oraz biurowców, bo pozwala zapewnić sobie konieczne oświetlenie z jednoczesną ekonomią prądu. Ten model instalacji można jednak wykorzystywać także w domach mieszkalnych – zakładając instalację od piwnicy po samo poddasze.


Następne treści

Taśmy led i inne sposoby na prowadzenie energooszczędnego domu.

dom z drewna
Nierzadko stawiając dom lub wykańczając mieszkanie, ewentualnie remontując pokój, zwracamy uwagę na materiały, jakie stosujemy w naszych pracach. Czasami zdarza się, że zgodnie z obowiązującą modą stosujemy te produkty, jakie z jakiegoś powodu należy uznać za ekologiczne czy przyjazne środowisku.

Kupuj części bezpośrednio u producenta
Gdy planuje się tworzenie instalacji tego rodzaju, warto zainteresować się ofertą producenta osprzętu elektrycznego. Kontaktując się bezpośrednio z producentem można poprosić o wsparcie w wyborze idealnych podzespołów do konkretnego projektu budynku, jak również uzyskać rady dotyczące instalacji. Z pewnością producent zaoferuje też atrakcyjne ceny, o wiele lepsze niż zapewniają markety z produktami elektrycznymi.
2019-02-17 17:30