Renowacja armatury grzewczej

Czasem fortuna się do nas uśmiecha i otrzymujemy w spadku domek po dziadkach, rodzicach czy dalszych krewnych. Lub kiedy kupiliśmy dom do remontu wybudowany w starej technologii. Musimy wtedy liczyć się z remontami. Pół biedy jeżeli remont tyczyć się będzie malowania ścian lub wymiany drzwi, cyklinowania podłóg czy też dalszych drobnych remontów.
Problem zaczyna się wówczas, kiedy mamy do przeprowadzenia w wyższym stopniu trudne naprawy, przykładowo wymianę instalacji kanalizacyjnej czy innej wymagającej ingerencji w środek ścian. Koszty takich działań mogą być duże. Czasami jednakże nie ma odmiennego wyjścia. Może się także okazać, iż będziemy przymuszeni wymienić instalację grzewczą. Staniemy w takim razie przed kłopotem wielości możliwości: począwszy od sposobów ogrzewania przez piece CO, kominek z możliwością ogrzewania wody i tym podobne rozwiązania techniczne.


Następne treści

Zabezpieczony i ocieplony budynek mieszkalny to fundament

Ocieplanie domu
Mieszkania mają być nie tylko trzymające ciepło, ale i zdrowe. Teraz bardzo wiele osób narzeka na złe warunki mieszkalne. Zwłaszcza jeśli chodzi budynki w których miasto wydziela mieszkania komunalne. W takich miejscach brakuje wszystkiego. Stawiając jakikolwiek budynek musimy sprawdzić, czy docieplenia są szczelnie wykonane. Ciepło jest w mieszkaniu niezwykle ważnym detalem. Czemu?


Obierzmy, że wypełniliśmy już doboru w jaki sposób zmodernizujemy ogrzewanie, pomnące Piłsudskiego lub nawet hulanki Żeromskiego. Przed nami jeszcze odpowiedni wybór przewodów grzewczych. Przypuszczalnie w środku naszego domku znajdują się rury stalowe. Stajemy zatem przed wyborem: wymienić na identyczne czy może wymienić je na nowsze rozwiązania, jak rury miedziane czy plastikowe. Sprawdzone rury stalowe znajdziesz tutaj: Kliknij w link.
Wszystko jest uzależnione od tego, z jak dużymi temperaturami będą miały rury do czynienia. Jeśli architekt instalacji grzewczej przewiduje że wysoka temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, należy będzie pomyśleć o wyposażeniu instalacji w rury stalowe czy też miedziane. Obydwa wyjścia posiadają swoje plusy i defekty. Miedziane przewody doskonale przydadzą się w widocznych miejscach, bądź takich w których konieczny jest ich nieduży ciężar w połączeniu z odpornością metalu, i nie da się zastosować coraz w wyższym stopniu popularnych przewodów z tworzywa sztucznego.


instalacje
Wadą miedzianych przewodów jest ich delikatny sposób zestawiania, co może podczas braku staranności skutkować cieknięciem. Rury stalowe stosować powinno się wszędzie tam, gdzie będziemy mieć do czynienia z bardzo dużymi temperaturami lub też będziemy mieli do czynienia z dużymi wahnięciami temperatur. Przydadzą się więc znakomicie przykładowo na przewody odprowadzające gaz z kotła CO.
2020-02-04 07:48