Metody na ogrzewanie umywalni

W chwili wyposażania domu warto zatroszczyć się o odpowiednio dobraną centralne ogrzewanie. Wielką uwagę należy poświęcić instalacji grzewczej w umywalni. Jej wychłodzenie ,jak również przegrzanie źle odbija się na zdrowiu, stanie mebli, a co najgorsze także na stan domowego budżetu. Z tego powodu wybierając grzejniki, trzeba poznać ich trwałość i dopasować moc urządzeń do wielkości umywalni.
Najtrafniejszym rozwiązaniem łączącym w sobie efektywność oraz estetykę mogą być elektryczne grzejniki łazienkowe drabinkowe. Dostosowane do osuszania ręczników, mają łatwą budowę, dzięki temu są idealne do każdego wnętrza. Ich ogromny zakres daje możliwość dopasowania rozmiaru grzejnika do osobistych potrzeb. Podobną popularnością cieszą się na rynku grzejniki aluminiowe. Dzięki własnościom tworzywa grzejnik takiego gatunku jest odporny na rdzę a także przecieki. Kolejną zaletą jest niska podatność na uszkodzenia. Warto zainstalować grzejniki aluminiowe w umywalni szczególnie, jeśli w innych częściach mieszkania jest już centralne ogrzewanie elektryczne. W sytuacjach wysokiej wilgotności powietrza grzejniki aluminiowe zachowują się równie ekonomicznie, jak i bardzo modne w domach nowoczesne grzejniki płytowe. Więcej:

Następne treści

Czym się odznaczają pompy ciepła? Co o nich wiadomo? Czy pompa ciepła zasilana z gruntu to właściwy pomysł?

pompy ciepła
Pompę ciepła stosuje się, ażeby ogrzać dom ciepłem pobieranym z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych. Wykorzystywanie pompy ciepła jest ekonomicznie uzasadnione, bo napędzana energią elektryczną przeważnie jest bardziej oszczędna niż grzejniki elektryczne. Co więcej, jest bardzo nowoczesna, działanie jest w pełni automatyczne, nie wymaga pozostałych wspomagaczy, jak paliwo, nie produkuje więc spalin. W tym wpisie skupimy się na jednym rodzaju pomp - pompy ciepła gruntowe.


Odpowiedni wybór grzejnika powinien iść w parze wraz z wyborem kolejnych elementów centralnego ogrzewania. Istotny jest dopasowanie odpowiedniej pompy.Pompa obiegowa co służy dla podtrzymywania obiegu cieczy w instalacjach grzewczych. W chwili jej zakupu należy zwrócić ogromną uwagę na jej parametry jak choćby poziom hałasu, efektywność, i na pobór prądu. Pojemnościowe podgrzewacze wody dadzą ciepłą wodę do centralnego ogrzewania. Takie urządzenie może znajdować się w kotle grzewczym elektrycznym bądź gazowym kondensacyjnym. Kotły kondensacyjne za sprawą skroplenia pary wodnej dają możliwość, aby przywrócić znaczną ilość ciepła. Urządzenia takie bardzo rzadko ulegają awarii jak również nie zajmują zbyt wiele miejsca w łazience. Z tego powodu są one perfekcyjnym rozwiązaniem dla osób dbających o design swojego wnętrza łazienki.
2018-11-29 14:15