Życie za kamerą - czy to możliwe

Sporo ludzi myśli o karierze fotografa. Marzą by zgodnie z współczesną modą, łączyć karierę zawodową ze swoją pasją. Poznamy prawdę, czy da się z tego zawodu utrzymać się oraz czy nadal jest miejsce dla zaczynających karierę. Czy jednak jest to takie proste, prowadzimy rozmowę z Roksaną, która od 2 lat realizuje swoje marzenie pracując jako fotograf ślubny w Łodzi. Jej podpowiedzi odnoszą się do wszystkich miejscowości, nie tylko Łodzi.

aparat fotografa
Głównie powinno się mieć duże umiejętności – opowiada nam nasz rozmówca. Nie należy liczyć na to, że z podstawowymi zdolnościami zdobędziemy obecny rynek pracy. Konkurencja jest ogromna i zainteresowani przeszukują strony internetowe, oceniając poziom fotografii i oceniając umiejętności fotografa. Jeśli mamy warsztat na odpowiednim poziomie, to prosto odszukamy klientów przykładowo z polecenia przyjaciół.

Aby robić piękne zdjęcia, trzeba na pewno praktykować. Powinno się mieć aparat cały czas ze sobą, chociażby ten w komórce i gdy tylko nadarzy się możliwość, wykonać fotografie. Przydatne są też kursy fotograficzne. Dość sprawnie wprowadzają one zaczynających w zaawansowane tematy sztuki fotograficznej, dzięki czemu sprawniej mogą zacząć wykonywać fotografie na porządnym poziomie. Takie szkolenia mają miejsce w wielu miastach, dlatego warto się zapoznać i sprawdzić, kto oferuje takie kursy i kto jest wykładowcą.

Gdy idzie o same zarabianie jako fotograf to najcięższe są niestety początki. Należy namówić nowych klientów i stworzyć sobie markę. Często aby zdobyć zlecenia, trzeba dać na początku działalności niższe ceny niż konkurencja. Wiele fotografów rozpoczyna też od fotografowania wesel, na przykład swoich znajomych. Jest to doskonała szansa, by zdobyć sobie doświadczenie w znanym otoczeniu.

Dalej jest prościej, bo gdy nasze zdjęcia są ładne, to na pewno sporo zamówień będzie pochodzić z polecenia wcześniejszych, ucieszonych klientów. Prawie każdy był w sytuacji gdy po ślubie główną atrakcją wśród pań cieszy się katalog z fotografiami. Solidnie go przeglądają a gdy takie fotografie są piękne, to najczęściej chcą się dowiedzieć który fotograf robił zdjęcia. To jest powód dlaczego główną zasadą musi być jak najlepsze opanowanie sztuki wykonywania zdjęć. Z ładnymi zdjęciami jakoś sobie poradzimy na, nie ukrywajmy, niełatwym rynku z dużą konkurencją.

Następne treści

Przyszłościowe studia gwarancją sukcesu

Praca przy komputerze
Kiedy wybiera się kierunek studiów, poleca się połączyć własne umiejętności z prognozami, jaki kierunek będzie za parę lat najbardziej wzięty. Opcje, jakie daje dziś praca dla programisty w Polsce są spore. Eksperci, którzy doskonale znają się na branży it oraz mogą pochwalić się pokaźnym doświadczeniem, zdobywanym też podczas studiów są niezwykle pożądanym typem kandydatów na rynku w dzisiejszych czasach.Wyświetl większą mapę

Na podstawie danych z: http://kamila-kedziora.com
Opracowanie: S.S.
2018-07-12 10:43