W jaki sposób zamontować kaloryfer kanałowy i o czym pamiętać?

Posadzka służy nie wyłącznie do chodzenia i ozdoby wnętrza. Coraz częściej jest elementem, w którym wkłada się ogrzewanie. O wiele opłacalniej jest przecież zaplanować wcześniej i schować psujące zamysł wystroju domu instalacje, takie jak właśnie kaloryfer. Przed rozpoczęciem planowania zainstalowania w swojej podłodze kaloryfera warto wiedzieć, jak zamontować ogrzewanie w kanale, a jednocześnie jakie są elementarne normy przystosowywania kanału, w jakim montuje się kaloryfer?
ogrzewanie podłogowe
Wielkość wgłębienia należy rozpisać już w trakcie budowy budynku, bo w tym momencie można odpowiednio wykonać kanał w warstwach podłogi. Wymiary wgłębienia uzależnione są od tego, jakiego rodzaju kupimy grzejnik w podłodze i jego jakości, ponieważ to decyduje o wielkości wanny, w której się ten grzejnik umieszcza. Szerokość kanału jest równa szerokości wanny i powłoki ocieplenia po bokach. Do długości wanny trzeba dodać 2 cm – odpowiednio po 1 cm na dylatację wierzchniej części mniejszego boku wanny z każdej strony.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej wyroby z poliuretanu o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Sprawdzając na stronach wysokość wanny, należy się sprawdzić, czy zawiera ona wysokość ram. Jeżeli nie, trzeba ją doliczyć.


Następne treści

Pompy jako aparaty nagrzewające

dom
Pompy ciepła to sprzęty, które wywołują krążeniepowietrza z miejsca o niższej temperaturze do miejsca w którym temperatura jest wysoka. W związku z tym, że grzanie poza odprowadzaniem ścieków i bieżącą wodą to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia domu, zatem warto zastosować do tego celu praktyczne szwedzkie pompy ciepła.


Wannę i grzejnik w podłodze da się zainstalować bezpośrednio przed robotami posadzkarskimi - Obręcz wanny powinna być wsparta na wylewce. Obciążenie z podestu umieszczonego w ramie przekazywane jest na beton. Wkręty na dnie wanny wykorzystuje się tylko do jej stabilizacji i utrzymana poziomu w trakcie instalacji. Między jej obramowaniem a podłogą
ogrzewanie podłogowe
należy wykonać dylatację z silikonu lub ekologiczne oczyszczalnie ścieków na ekodren.pl korka. Wannę montuje się na warstwie chudziaka oraz izolacji termicznej.

Gdy planujemy niski grzejnik, mamy możliwość zmieścić się na wysokości podkładu podłogowego (zwykle minimum 6 centymetrów) i termoizolacji (mniej więcej dziesięć cm). Wówczas wgłębienie budujemy w trakcie układania podkładu podłogowego. Jeśli mamy możliwość zastosować duży grzejnik w podłodze, może narodzić się potrzeba zwiększania kanału pod grzejnik już w warstwie chudziaka, czyli w miejscu przystosowanym na kanał musi być wykonany uskok na odpowiedni rozmiar.
2020-09-01 15:40