Wady i zalety używania oleju opałowego, główne wiadomości o jego bezpiecznym przechowywaniu.

Jednym z bardzo chętnie wykorzystywanych w naszych domach paliw jest olej opałowy. Ma on sporo zalet, jest paliwem stosunkowo niedrogim, wydajnym oraz ekologicznym. Coraz częściej w wielu domach jednorodzinnych można spotkać instalacje grzewcze dopasowane do tego właśnie rodzaju paliwa.

projekt instalacji
Jednak nie należy zapominać o jednym bardzo ważnym aspekcie, mianowicie o tym, że olej opałowy jest palny. I co się z tym wiąże jego przechowywanie na swojej posesji będzie wymagało dobrego zabezpieczenia (www.afg.poznan.pl/oferta/klapy-dymowe/7), bo jakiś pożar byłby tragiczny w skutkach. Systemy które się opierają na oleju opałowym są całkowicie niezależne, wystarczy uzupełnić stan paliwa. W wielu przypadkach można to zrobić raz na rok, przed zaczęciem sezonu, zamawiając po prostu jego dostarczenie na teren posesji. I następnie olej ten przechowuje się przez wiele miesięcy, dopóki nie zostanie zużyty, i w tym właśnie czasie powinien on być bardzo bezpiecznie magazynowany, tak aby nie spowodował przy jakiś wyciekach jakiegoś niebezpieczeństwa.

Z tego też powodu też jednym z podstawowych kryteriów bezpiecznej instalacji opałowej są odpowiednie, atestowane zbiorniki na olej (zobacz i porównaj) . Przeważnie są one robione albo z polietylenu o odpowiedniej grubości, albo ze stalowej blachy. Te ostatnie zbiorniki mogą występować w odmianach jedno i dwupłaszczowych, będą się różnić poziomem bezpieczeństwa. Zbiorniki na paliwo jednopłaszczowe muszą jeszcze ustawiane być w specjalnych wannach, ma to na celu zapobieżenie rozlewaniu się oleju po wnętrzu pomieszczenia na wypadek wycieku.


Następne treści

Pompa ciepła - EKO źródło ciepła do domu?

dom - zima
Nanoterm to firma zajmująca się obsługą i instalacją ekologicznych systemów ogrzewania. Pompy ciepła, rekuperatory oraz specjalistyczne systemy ogrzewania podłogowego można łączyć w wyjątkowo efektywne źródło ciepła dla domu.

Wersje z dwoma płaszczami są dużo lepiej zabezpieczane przez mechanicznymi uszkodzeniami i bez żadnego problemu używać ich można bezpośrednio w układzie grzewczym, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Funkcję zabezpieczającą w nich tworzy druga, zewnętrzna warstwa, w przypadku pęknięcia powłoki to ona właśnie zatrzymuje rozlany olej. Nowoczesne odmiany zbiorników posiadają poza tym specjalny alarm, jaki informuje użytkowników o wszystkich wyciekach i pozwala na sprawną reakcję na pojawienie się zagrożenia. Więcej na .
2018-06-22 10:27