Czym jest inteligentny domek? Wszystko, czego chcielibyśmy wiedzieć w tym temacie

Inteligentny budynek jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci sensorów a także jednym, decyzyjnym systemie kierowania wbudowanymi instalacjami. Wykorzystywana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na bezproblemowy przepływ informacji pomiędzy fragmentami składowymi instalacji jak też przynosi szerokie spektrum opcji oddziaływania. Na skutek wykorzystania informacji z czujników i detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie jedynie do obecności lokatorów, lecz także do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie bądź wilgoć powietrza.


nowoczesny dom
Dzięki temu inteligentny sprawdź tutaj o osuszaniu murówbudynek znacznie poprawia komfort życia powszedniego jego mieszkańców. Centralny układ zarządzania umożliwia wygodne sterowanie nieomal każdym przyrządem w inteligentnym budynku, a za sprawą zastosowania wizualizacji oraz podłączenia instalacji do internetu eksploatator może monitorować jego działanie z każdego miejsca na globie. Integracja całości instalacji z układem alarmowym jak też monitoringiem przyczynia się do poprawienia bezpieczeństwa budynku. Inteligentny budynek przeprowadza symulację obecności domowników na podstawie wcześniej zarejestrowanych zdarzeń, co pomaga zniechęcić ewentualnych włamywaczy.

Możliwości, jakie przynoszą inteligentne instalacje są nadzwyczaj rozbudowane oraz stale się powiększają. Zautomatyzowane za pomocą magistrali EIB, przez co racjonalne sterowanie działaniem instalacji powszedniego użytku (sterowanie ogrzewaniem), pomaga o wiele ograniczyć koszty mediów, przez co obiekt jest przyjazny środowisku - więcej na ten temat. Inteligentny mieszkania (projekty małych domów parterowych) to aktualnie standard zalecany przez UE.


Wykorzystywane rozwiązania pozwalają elastycznie przystosowywać działanie instalacji zespolonych z EIB w ramach obiektu do osobistych potrzeb jego mieszkańców jak też dają wiele możliwości w kontekście przyszłej rozbudowy. Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna umożliwia unikać obkuwania elewacji, a co za tym idzie wielu niepotrzebnych oraz kłopotliwych remontów. To tylko niektóre atuty, które posiada inteligentny dom. Podobne centralne sterowanie domem staje się dziś normą w nowo budowanych obiektach. To nadzwyczaj praktyczne podejście.
2018-06-22 07:14