Najnowsze tendencje na rynku biurowym

meble biurowe
Zwiększająca się liczba inwestycji o charakterze gospodarczym, nakręcanych rosnącym popytem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wpłynąć na kurczącą się po stagnacji podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku biurowców? Czy w ostatnich miesiącach powstały znaczące tendencje, które warto mieć na względzie zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie Bez wątpienia tendencją na rynku lokali użytkowych są przestrzenne lokale. Rosnący popyt zaczął pobudzać inwestycje deweloperów, którzy postawili nie jedynie na efektowne wykończenie, ale też na przestrzeń. Szukając w przeglądarce chociażby "lokale użytkowe Wrocław" znajdziemy oferty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Przy okazji dużych powierzchni i rosnącej liczbie ogólnoświatowych firm otwierających swoje oddziały w Polsce rozprzestrzeniła się moda na biura "na zamówienie".

Jeśli wciąż nie udało Ci się odnaleźć nic atrakcyjnego, to sprawdź pod tym linkiem, tam na pewno znajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz użyteczne.

Przedsiębiorstwo zawiera umowę na przestrzeń w budowli jeszcze na etapie projektu i dopasowuje pomieszczenia do indywidualnych potrzeb i gustów. Jest to nie tylko niesamowicie praktyczne, ale również tańsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu przedsprzedaży czy pre-let.

Po drugie: zwiększający się. Począwszy od stycznia podnosi się również popyt na powierzchnie użytkowe. Główny wpływ ma na to zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, budowanie sieci administracyjnej w większych aglomeracjach oraz stymulowanie aktywności rodzimych podmiotów gospodarczych.

Mimo specyficznych kłopotów mających związek z transportem. Różnica cenowa przesądza o tym, że najszybciej wynajmują się powierzchnie poza ścisłym centrum. To zaś opanowane jest przez zagraniczne wielkie firmy, których możliwości budżetowe wyznaczają stawki czynszu.

Po trzecie: malejąca podaż Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zawieszenie czy rezygnacja z nowych budów powierzchni biurowych doprowadziła do dużego zmniejszenia podaży. Skutkiem jest wyraźne ograniczenie w wyborze odpowiedniej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Wyszukując "lokale użytkowe Wrocław" pokazane nam zostanie wyraźnie wyników. Ten stan rzeczy może potrwać, bo choć ilość nowych inwestycji ponownie zwiększa się, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości znajdą Państwo na łamach – lokale do wynajęcia Wrocław.


Następne treści

Rynek biur – trendy

Rosnąca z każdym dniem ilość inwestycji o charakterze gospodarczym, stymulowanych rosnącym popytem, nie miało szans jeszcze wywrzeć nacisku na malejącą po stagnacji podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja wśród biurowców?
Opracowanie: Katarzyna Jakubów
2019-03-13 07:19