Jakie możliwości pracy ma młody prawnik

Regularnie dowiadujemy się, że ktoś myśli o pracy prawnika. Ścieżka jest tu niestety bardzo długa i ciężka. Niezbędne jest doświadczenie i specjalizacja w konkretnych obszarach, co powie na pewno. Mimo to samo określenie prawnik jest zbyt ogólne. Jakie zawody czekają na osoby po tych studiach?

Generalnie prawnik, to człowiek zajmujący się na co dzień prawem lub po prostu osoba, która ma wykształcenie prawnicze.

W dużej części, żeby podjąć zawód związany z prawem należy ukończyć 5letnie studia. Pamiętajmy że to dopiero start. Anielska cierpliwość, chęć do pracy, zdolności do przyswajania skomplikowanej i dużej ilości wiedzy jest bardzo istotne.

sędzia
Który zawód czeka na prawników? Jest ich naprawdę dużo, dalej kilka najczęściej wybieranych ścieżek kariery.

Następne treści

Który zawód jest najlepszym wyborem w obecnych czasach

prawo i praca
Ostatnie lata wyraźnie uwidoczniły, że młode osoby poważnie powinny pomyśleć o studiach, gdyż zły wybór może skutkować później problemami w zdobyciu pracy. Jakie więc profesje są warte rozważenia i na co zwrócić uwagę przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych firmach.


Sędzia orzeka w sprawach przedłożonych do sądów i jest to jedna z najbardziej prestiżowych funkcji w tej branży.

Prokurator to osoba uprawniona do samodzielnych zadań prokuratorskich. Pracuje na miejscach zbrodni, poza tym często widzimy konferencje gdzie występują prokuratorzy.

Adwokat udziela porad prawnych. Dodatkowo reprezentuje klientów w sądach. Aby móc wykonywać ten zawód trzeba odbyć aplikację adwokacką oraz napisać egzamin adwokacki. Takie osoby zatrudnia np.

Radca prawny przeważnie udziela porad prawnych, występuje przed sądami, przygotowuje opinie prawne oraz bierze udział w pracach nad projektami aktów prawnych.

Notariusz przygotowuje umowy w formie aktów notarialnych. Aby zostać notariuszem, trzeba być mianowanym przez szefa ministerstwa sprawiedliwości.

Doradca podatkowy udziela porad i wyjaśnień, z zakresu obowiązków podatkowych. Poza tym zajmuje się prowadzeniem ksiąg. Rzecz jasna udziela też opinii w tym obszarze.

Komornik przeprowadza egzekucje na podstawie roszczeń cywilnych. Wymaga silnych nerwów.

Asystent sędziego jak sama nazwa wskazuje pomaga sędziemu w różnych czynnościach, które nie podlegają orzekaniu. Gdy osoba przepracuje 6 lat jako asystent, może starać się o przystąpienie do egzaminu sędziowskiego.

Jak widać lista zawodów które można wykonywać po prawie jest naprawdę spora. Liczy się oczywiście wyspecjalizowanie się, co pozwoli na zostanie ekspertem. komornik sądowy opolskie prawnik (polecamy dobry prawnik Wrocław)
Na podstawie danych z: adwokaci-tytko.pl
Opracowanie: S.S.
2018-07-12 10:43