Parę zdań na temat obligacji

W dzisiejszych, niepewnych czasach wyjątkowo ciężko o kredyt . Zdają sobie z tego sprawę nie tylko młodzi ludzie, którzy pragną zakupić własny kąt. Zaciągnąć pożyczkę w banku jest trudno również renomowany firmom czy poważanym instytucjom.
Lecz ludzie, którzy znają się na temacie, wiedzą bardzo dobrze,że istnieją równie dobre pomysły na uzyskanie środków finansowych. Jednym ze sposobów jest emisja obligacji [].

Na początku, ogólny proces może się wydawać niejasny. Ale gdy głębiej wejdziemy w temat,odkryjemy dużo plusów tego rozwiązania. Bywa, iż w wielu przypadkach jest to lepsza opcja niż zaciągnięcie pożyczki w banku.

Mały podatnik czyli kto?
Zanim jednakże opowiemy o tych zaletach, wytłumaczmy przede wszystkim, co to są obligacje. Najkrócej przedmiot ujmując, są to papiery wartościowe emitowane w masowym nakładzie. Emitentem, a więc podmiotem, który emituje obligacje może być osoba fizyczna, przedsiębiorstwo albo skarb państwa. W tym ostatnim przykładzie są to obligacje państwowe. Papiery emitowane przez różnego rodzaju samorządy terytorialne to obligacje komunalne.

Dlaczego więc emisja obligacji jest działaniem lepszym niż pożyczka? Obligacje są bardziej elastycpożyczkami (zobacz pożyczka pod nieruchomość) tu możliwość swobody w ustalaniu daty emisji.

Ten odnośnik do serwisu slogan reklamowy kieruje do niesamowicie ciekawej strony, która zawiera równie interesujące informacje na opisywany temat.

Jest możliwe także dopasować termin wykupu do własnego budżetu. Emisja obligacji to również opcja zaciągnięcia długu na o wiele dłuższy czas, niż w przypadku kredytu. Zdarzają się obligacje nawet kilkunastoletnie. Dodatkowym elementem, decydującym o powodzeniu tej formy, są jej aspekty marketingowe. Obligacje są często postrzegane jako instrument nowocześniejszy niż kredyt. Więcej:


Następne treści

Nagle potrzebujesz pieniędzy na zakupy? Możesz wziąć pożyczkę na dowód i radować się przypływem gotówki

pożyczka
Nagłe wydatki bądź płatności mogą dotknąć każdego z nas. Wystarczy, że jakiś sprzęt domowy ulegnie awarii albo przytrafi nam się nieprzyjemna choroba. Wydatki wzrastają także przed rozpoczęciem wakacji, roku szkolnego oraz przed świętami. Czasami jedynym rozwiązaniem, aby zdobyć pieniądze, okazuje się pożyczka.
Finansowanie inwestycji z pomocą obligacji jest odbierane dużo lepiej niż zaciąganie pożyczki w banku. Jest to na pewno traktowane jako przejaw nowoczesności w zarządzaniu finansami. Trzeba jeszcze zauważyć, iż bardzo często całkowity koszt obsługi obligacji bywa tańszy niż koszt kredytu. Niewątpliwie, to nie jedyne zalety emisji papierów wartościowych, ale zapewne te największe. Należy wziąć je pod uwagę ustalając kolejne duże inwestycje w firmie lub w samorządzie.
2019-10-15 10:07