Ogrzewanie na gaz najatrakcyjniejszą opcją

Wiele osób, które mieszkają w przedwojennych kamienicach, zapewne jest przyzwyczajonych do paleniu w piecu węglem. Codzienne targanie go z piwnicy, bałagan, sadza i znój. Coraz więcej osób planuje instalację centralnego ogrzewania, dzięki któremu zaoszczędzi czas i często tez pieniądze. Możemy zamontować taki ciąg i nadal używać opału do podniesienia temperatury w grzejnikach, lecz ten z roku na rok jest on coraz kosztowniejszy.


gaz ziemny
Istnieje także bardziej nowoczesna alternatywa ogrzewania na prąd, jednak jest to inwestycja na którą nie wszystkich stać, poza tym bardzo nie ergonomiczna. Najlepszą alternatywą okazuje się ocieplanie na gaz ziemny. W tym wypadku także musimy zapłacić za całą instalację, zatrudnić fachową firmę, która zainstaluje nam w każdym pokoju grzejniki, doprowadzi do nich wodę, którą ociepli za sprawą specjalistycznego junkersa na gaz ziemny. Na takim przyrządzie nie powinniśmy skąpić, gdyż jeżeli zaopatrzymy się w piec używany w dodatku pozbawiony gwarancji, nie możemy być przekonani czy nie dojdzie z jego powodu do jakiegoś wybuchu lub innej awarii. Jeżeli znajdziemy doświadczoną i solidną ekipę montażową i zakupimy sprzęt najlepszej jakości, możemy liczyć na to, że nasza instalacja będzie nam służyć wiele lat. Poza tym, zyskamy dużo dodatkowego czasu, nie musząc przynosić węgla i nim palić. Jedyną wykonywaną przez nas czynnością będzie odpowiednie zaprogramowanie temperatur na poszczególne pory dnia i dni tygodnia. Wiele osób, zanim zdecyduje się na gaz ziemny w swym mieszkaniu, obawia się jego sporej ceny. Dużo słyszy się o częstych wzrostach cen za ten surowiec i nie ergonomicznośćtego rodzaju przedsięwzięć. Otóż Polska gaz kupuje od Rosji, która ma monopol na jego sprzedaż w naszym regionie i bywa, że podwyższa ceny za niego.

gaz
Lecz nie ma się czego obawiać. Jeśli przed założeniem ogrzewania gazowego dobrze odizolujemy swoje ściany, wmontujemy nowoczesne, nieprzepuszczalne okna, nie będziemy za bardzo stratni. Jeśli mieszkamy w starej kamienicy, powinniśmy uważnie przyjrzeć się naszym ścianom, bowiem wieloletnie cegły często są bardzo nieszczelne, może nimi uciekać dużo ciepłego powietrza. Jeśli planujesz ogrzewanie na gaz ziemny, wiedz, że jest to wyśmienity pomysł, jeśli najpierw przygotujesz odpowiednio swoje lokum na to. Jeśli będziesz miał prawidłowo odizolowane pokoje, dzięki tej inwestycji zyskasz sporo czasu a nawet odłożysz nieco pieniędzy.
2019-04-13 08:22