Jaki podzielnik kosztów ogrzewania nabyć? Jaki mamy wybór? O jakich kwestiach pamiętać?

Podzielnik ciepła jest urządzeniem, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok między poszczególne mieszkania. Nie jest to licznik, jak pewne osoby uważają.Generalnie istnieją dwa rodzaje podzielników.
podzielniki kosztów ogrzewania


Jeden jest cieczowy, następny elektroniczny. Ten pierwszy jest najbardziej popularny, nie kosztuje dużo, prezentuje się po prostu jak termometr z dwoma rurkami. Podzielniki kosztów ogrzewania elektroniczne to coraz bardziej popularne jak i używane w coraz większej ilości mieszkań - -> link. Są bardziej dokładne niż cieczowe. Cieczowy model ma dwie rurki, jakie są wypełnione nieszkodliwą chemiczną substancją.


Pod wpływem ciepła z grzejnika powoli ulega wyparowaniu. Rurka lewa pokazuje zużycie z poprzedniego roku, a prawa rurka bieżące zużycie. Zasada jest mało skomplikowana, po prostu im bardziej zagrzany kaloryfer, tym jeszcze bardziej znaczna ilość płynu będzie odparowywać. Im mniej więc płynu zostaje w rurce podzielnika, to zapłacimy więcej za ogrzewanie. Blisko rurki znajduje się podziałka, jaka pozwala na odczytanie, jak sporo płynu wyparowało. Rozliczanie ciepła jednak coraz bardziej często odbywa się przy pomocy podzielnika elektrycznego.


rozliczanie ciepła


grunty


Ma on czujnik temperatury, jaki sprawdza temperaturę grzejnika. Ma również zegar elektroniczny jaki mierzy czas, przez który dana temperatura się utrzymywała. Najbardziej dokładne są z pewnością podzielniki dwuczujnikowe, ponieważ drugi czujnik sprawdza temperaturę w pomieszczeniu.
Musimy pomyśleć jakiego rodzaju czujnik będzie lepszy, czy bardziej standardowy, czy jednak nowocześniejszy. To nam ułatwi wybrać najlepszy model, który doskonale się sprawdzi - http://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/
2019-01-29 16:28