Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT przez internet

Ogonki w urzędach pocztowych i skarbowych w końcówce kwietnia mogą przerażać. Jest sposób, ażeby jej uniknąć.
Rozliczenie podatku PIT
Swoje zeznanie fiskalne możemy złożyć online. Podpowiadamy, w jaki sposób to uczynić. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się online. Polacy ochoczo korzystają z tej możliwości.

Aby rozliczyć się on-line w programie - tutaj - lub na witrynie trzeba po czym odnaleźć na pasku na górze strony zakładkę „PIT”. Jeśli w nią wejdziemy, z kolumny po lewej stronie wybieramy opcję „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy natomiast w „Do pobrania”.

Tu wyświetli się indeks (sprawdź) wszelkich oprogramowań, jakie trzeba zainstalować na pececie, ażeby rozliczyć się on-line. Fizycznym osobom najwygodniej skorzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, bo PIT-y, które wyślemy za jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały podpisu elektronicznego. Ażeby program działał dobrze, musimy ściągnąć oprogramowanie Adobe Reader 9.0.0 czy też nowsze.

podatki
On-line można złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT 36, PiT-37, PiT- 39, PiT-19a. W programie „e-Deklaracje Desktop” należy zatem wybrać należyty druk po czym dokładnie go wypełnić. Jeśli będziemy już gotowi do posłania deklaracji do urzędu, trzeba je podpisać. Aby tego dokonać, trzeba napisać kwotę przychodu wykazanego w PIT-cie za poprzedni rok - sprawdź.

Jeśli do tej pory nie udało Ci się wyszukać niczego ciekawego, to sprawdź pod adresem (http://www.vincent.pl/), tu na pewno znajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie przydatne.Następne treści

Copywriting

praca
Copywriting w zasadzie nie jest nową dyscypliną, ale jej znaczenie w ostatnich latach nabrało nowego brzmienia. rozwój Internetu, wzrost działalności firm w Internecie oraz tworzenie firm internetowych sprawiło, że copywriterzy poszli tym samym tropem.


Celowe będą też, oczywiście, imię oraz godność, data urodzenia jak też tak zwany identyfikator podatkowy, którym jest nasz PESEL, jednakże tylko w wypadku osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Po posłaniu e-PIT-a niepotrzebne będzie zachowanie UPO czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, że dostarczyliśmy e-PIT-a na czas.
2019-03-30 07:31